Lietuvoje

2015.11.23 11:23

Kaip savo dieną pradeda Karo akademijos kariūnai?

Ieva Balsiūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.23 11:23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vieta, kurioje ugdomi profesionalūs šalies karininkai. Akademija apipinta daugeliu mitų, vienas jų – ankstyvi ir intensyvūs rytai. Ar iš tiesų jie tokie yra ir kokiais ritualais savo dieną pradeda jaunieji kariūnai?

Šešios ryto. Komanda „Kuopa kelt“ ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos koridoriuose – šurmulys, sklindantis iš kariūnų kambarių. Kiekvieną rytą, nesvarbu, kada nuėję ilsėtis, kariūnai privalo dieną pasitikti tada, kai daugelis miega, o šiuo metų laiku miestas skendi ramybėje ir tamsoje.

„Pirmos savaitės, kai iš civilinio gyvenimo reikėjo persikelti į kariuomenę, buvo tikrai sunkios, bet paskui vis lengviau ir lengviau. Dabar kėlimasis 6 val. ryto yra tiesiog natūralus dalykas“, – tvirtina kariūnas Aleksandras Leonidovas.

„Savaime viskas pavyksta, viską spėjame, nematau jokių problemų šiame dalyke“, – teigia kariūnė Gabrielė Mickevičiūtė.

Lygiai 06:10 val. kariūnai išsirikiuoja akademijos kieme, kur visi kartu žygiuoja atlikti rytinės mankštos. Kelios minutės bėgiojimo akademijos teritorijoje ir pusvalandis intensyvių pratimų – dienos pradžios ritualas, kurio praleisti kariūnai negali, kad ir kokie apsnūdę jaustųsi. Mankšta vyksta visais metų laikais, nepaisant oro sąlygų.

Daugiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.