Lietuvoje

2020.05.08 18:40

Šalia vienos pagrindinių sostinės eismo arterijų – atliekų labirintas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.05.08 18:40

Padangos, automobilių detalės, polietileniniai maišai, elektronikos atliekos. Turbūt nedaugelis patikėtų, kad tokį vaizdą galima išvysti šalia vienos pagrindinių Vilniaus miesto eismo arterijų – Geležinio Vilko gatvės. Vis dėlto būtent tokia „panorama“ turėtų dažnai atsiverti vairuotojams, keliaujantiems minėta gatve į miesto centrą.

Sklypo, adresu Geležinio Vilko g. 33 (Naujamiesčio seniūnija) teritoriją pamatyti nėra lengva, kadangi pėsčiomis iki jo nusigauti beveik neįmanoma, o žemės plotas stūkso ant šlaito – į teritoriją galima įvažiuoti tik automobiliu.

Netoli įkurti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų bendrabučiai, kitoje Geležinio Vilko g. pusėje, arčiau Neries – verslo kompleksas „Verslo trikampis“, nuo kurio atsiveria panorama į upę, o minėtame sklype, apstatytame garažais – tikras šiukšlių labirintas. LRT.lt fotografo fiksuotose kadruose – išmėtytos naudotos padangos, automobilių detalės, naudoti elektroniniai prietaisai, bakai su tepalais, polietileniniai maišai, buitinės, statybinės atliekos.

Lieps teritoriją susitvarkyti patiems

LRT.lt susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Adomu Bužinsku, šis tikino, kad savivaldybė anksčiau nežinojo apie tai, kas dedasi sklype, adresu Geležinio Vilko g. 33.

„Mums tai buvo naujiena“, – tvirtino A. Bužinskas.

Jis teigė, kad LRT.lt pradėjus domėtis apie minimą sklypą, savivaldybės atstovai nuvyko apžiūrėti teritorijos. A. Bužinsko teigimu, garažai ten pastatyti legaliai, tačiau pats sklypas iš esmės niekam nepriklauso.

„Galima sakyti, kad sklypas yra niekieno. Jis nesuformuotas, nes niekas į savivaldybę dėl sklypo suformavimo nėra kreipęsis“, – tikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

„Tikėtina, kad tos šiukšlės, atliekos yra iš tų garažų. Panašu, kad kažkas padangas keičiasi, automobilius remontuoja ir išmeta atliekas“, – komentavo A. Bužinskas.

Jis patikino, kad Vilniaus miesto savivaldybė oficialiai užfiksuos padarytus pažeidimus, tai yra šiukšlinimą ir pareikalaus sklype esančių garažų savininkų ar juos nuomojančių asmenų susitvarkyti teritoriją.

„Mes dabar oficialiai nuvažiuosime ir užfiksuosime tuos pažeidimus. Pateiksime reikalavimą garažų savininkams susitvarkyti, nes teritorija aplink garažus turi būti švari. Jeigu tai nebus įvykdyta, tai susitvarkyti bandysime paskatinti administracinėmis nuobaudomis“, – dėstė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Vis dėlto A. Bužinskas teigė tikintis, kad garažų savininkai geranoriškai sutiks sutvarkyti išmėtytas atliekas.

„Jeigu yra noro ginčytis, skųstis, sakyti, kad „čia atvažiavo kažkas kitas ir primėtė“, tai tada turėtumėme problemą. Bet dažniausiai, kai mes įspėjame, paprašome susitvarkyti, nes gresia baudos, tai žmonės yra linkę tas atliekas susitvarkyti. Turime pavyzdžių, kai žmonės nesutinka tvarkytis atliekų, tada atsiunčiame savo atliekų tvarkytoją ir vėliau pateikiame sąskaitą. Natūralu, kad tokiu būdu žmonėms tektų sumokėtų daugiau. Taigi po tokių pavyzdžių žmonės labiau susizgrimba atliekas susitvarkyti patys“, – tvirtino pašnekovas.

Tvirtino, kad atliekos kaupėsi kelis metus

LRT.lt susisiekus su vienos iš įmonių, registruotų adresu Geležinio Vilko g. 33, atstovų, šie tvirtino, kad atliekos teritorijoje kaupėsi jau kelis metus.

„Toje teritorijoje jaunuoliai buvo išsinuomoję patalpas ir per kokius ketverius ar penkerius metus visos tos atliekos susikaupė. Ten jų atliekos“, – LRT.lt teigė minėtu adresu dirbantis vyras, kuris nenorėjo būti įvardintas.

„Kita problema – ten nėra normalios bendrijos, tai nėra ir atsakingo žmogaus, kuris viską prižiūrėtų. Aš pats, kiek įmanoma, ir kelią lyginu, ir tas šiukšles tvarkau, bet visą parą negaliu to daryti“, – komentavo vyras.

Jis teigė lyginantis automobilių kėbulus. Vyras patikino, kad teritorijos atliekomis pats neužvertė.

„Lyginu kėbulų nelygumus. Pas mane jokios chemijos, atliekų nėra“, – aiškino vyras.

LRT.lt susisiekti su kitų įmonių, registruotų Geležinio Vilko g. 33, atstovais nepavyko.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais