Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.21 09:30

VDU rektorius Augutis: jei kiltų problemų dėl brandos egzaminų, universitetai galėtų rengti papildomą tikrinimą

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.04.21 09:30

„Noriu pagirti Lietuvą. Stebime pasaulio šalis, esame tarp lyderių“, – kalbėdamas apie koronaviruso plitimo tramdymą, sakė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Juozas Augutis. Anot jo, aukštosios mokyklos išlaikė nuotolinio mokymo egzaminą. O stojimui galėtų būti pasitelkiamas ir papildomas testavimas, jei brandos egzaminų rengimui iškiltų keblumų. 

Rektorius, kuris su kolega sukūrė COVID-19 plitimo matavimo įrankį, mano, kad jei būtume laikęsi karantino sąlygų, kaip kad iš pradžių, būtume geresnėje padėtyje. Anot jo, šiek tiek atsipalaidavome per šventes.

„Kai tik buvo įvestas karantinas, buvo rodomas labai didelis jo efektyvumas, ir teberodo. Bet turėtume turėti geresnę situaciją, jei viskas vyktų, kaip kad pirmas dvi savaites, ir padėtį, kai turėtume vieną kitą užsikrėtimą per dieną, būtume pasiekę galbūt gegužės pradžioje.

VDU rektorius: jei susidarytų problemų dėl valstybinių egzaminų, universitetai galėtų rengti papildomus testavimus

Tačiau ir nuovargis bus justi, Vyriausybė bus priversta atpalaiduoti sąlygas verslui, ir tai normalu, teisingas sprendimas“, – sakė J. Augutis.

Dabar jis mano, kad tai galėtų nutikti gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje. Tačiau tai, anot J. Augučio, tai priklausys nuo gyventojų ir verslo atsakingumo.

VDU, anot rektoriaus, sklandžiai perėjo prie nuotolinio mokymo.

Tačiau rektorius neslėpė, kad kyla keblumų toms studijų programoms, kurioms reikia daug laboratorinių darbų. Anot rektoriaus, universitetas tai keičia skaitmeninėmis formomis arba praktinius darbus perkeldamas į rudens semestrą, o dabar imdamasis daugiau teorinių dalykų. J. Augutis sakė, kad studentams buvo nupirkta studijas palengvinančių instrumentų.

„Kad nukentėtų studijų kokybė, taip nėra“, – pabrėžė VDU rektorius.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad abiturientams kyla įtampa dėl stojimo į aukštąsias mokyklas. Tačiau, anot jo, dvyliktokams rengiami specialūs nuotoliniai kursai, padėsiantys pasirengti valstybiniams egzaminams.

„Kaip ir kasmet, yra prasidėjęs išankstinis priėmimas“, – sakė rektorius.

„Jei kartais susidarytų problemų dėl valstybinių egzaminų, universitetai galėtų rengti papildomus testavimus. Tai tik hipotetinis planas, jei kartais būtų sunku surengti egzaminus, jei išliktų grėsmė burtis.

Gal į kai kurias kryptis, kur nesusidaro konkursas, tektų pakeisti tvarką. Gal stojant į informacines technologijas galėtų būti taikomi papildomi testavimai, atsirasti motyvaciniai laiškai, pokalbiai. Nesiremiant vien egzaminais, išlaikytais baigiant mokyklą.

Lietuvoje ta diskusija gal kiek pavėluota, bet ji jau prasidėjusi“, – kalbėjo J. Augutis.

Jis pabrėžė, kad remtis vien egzaminais nereikėtų, taip mes atsiliekame nuo kitų šalių.

VDU rektorius priminė, kad šiemet padidintas iki 16 tūkst. valstybės finansuojamų vietų į universitetus ir kolegijas. Jis itin kvietė stoti į pedagogikos studijų programas. Anot J. Augučio, mokytojų poreikį ypač parodė šis sunkus karantino metas. J. Augutis pabrėžė, kad pedagogikos studentams skirtos kelių šimtų eurų stipendijos.

Anot J. Augučio, VDU kitų mokslo metų pradžia galėtų šiek tiek nusikelti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi