Lietuvoje

2020.04.07 08:25

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, bendras skaičius pasiekė 880

Didžioji dalis infekuotųjų šalyje – 40-ties ir vyresnio amžiaus ; atnaujinta 10.37
LRT.lt, Gytis Pankūnas2020.04.07 08:25

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja – antradienio ryto duomenimis šalyje patvirtinta dar 37 koronaviruso atvejai. Premjero patarėjas Giedrius Surplys teigia, kad 60 proc. infekuotųjų Lietuvoje yra 40-ties ir vyresnio amžiaus asmenys.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 880.

Šalyje nuo koronaviruso pasveiko 8 asmenys, o Lietuvoje mirė 15 žmonių.

Apie paskutinį tokį atvejį pirmadienio vakarą pranešta iš Marijampolės.

Mirties atvejį patvirtinusi Sveikatos apsaugos ministerija, praneša, kad Marijampolės ligoninėje miręs koronavirusu infekuotas žmogus priklausė rizikos grupei

Kaip BNS informavo rajono savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis, mirė 88 metų senolis, kovo pabaigoje atvežtas gydyti plaučių uždegimą.

Didžioji dalis užsikrėtusiųjų Lietuvoje – 40-ties ir vyresni

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas G. Surplys antradienį spaudos konferencijos metu pristatė užsikrėtimo koronaviruso Lietuvoje tendencijas. Anot jo, didžiojo dalis infekuotųjų šalyje yra 40-ties metų amžiaus ir vyresni.

„Iš visų sergančiųjų Lietuvoje 40 procentų yra iki 40-ties metų amžiaus, likę 60 procentų yra 40 metų ir vyresni asmenys“, – tvirtino G. Surplys.

Anot jo, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių 80-ties ir vyresnių žmonių mirtingumas siekia 14,8 proc., 70-79 metų amžiaus žmonių – 8 proc., 60-69 m. – 3,6 proc., 50-59 m. – 1,3 proc.

„Jaunesniems asmenims tas virusas yra mažiau pavojingas, ten mirtingumas nesiekia ir vieno procento“, – pažymėjo G. Surplys ir paragino savo vyresnio amžiaus artimuosius karantino metu nelankyti, neturėti su jais fizinio kontakto.

Koronaviruso infekcija užfiksuota ir „Lietuvos geležinkelių“ įmonėje

Apie koronaviruso atvejį prabilo ir vienos didžiausių šalies įmonių atstovai.

Kaip socialinėje erdvėje skelbia „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas, infekcija neaplenkė ir šios įmonės.

„Vakar sužinojome, kad koronavirusas neaplenkė ir „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojų. Vienam kolegai nustatytas koronavirusas“, – skelbia M. Dubauskas.

Anot įmonės atstovo, darbuotojas paskutines tris savaites dirbo iš namų, artimų kontaktų įmonėje neturėjo.

„Siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką, pastate, kur dirbo šis darbuotojas, nuspręsta atlikti specialųjį patalpų dezinfekavimą“, – skelbia „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos direktorius.

Druskininkų meras praneša apie atvejį rajone

Apie koronaviruso infekciją rajone antradienio rytą prabilo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Rajono vadovo duomenimis, druskininkietė galimai užsikrėtė nuo iš Vokietijos kovo pabaigoje grįžusio vyro.

„Mano žiniomis, penktadienį ji kreipėsi į mūsų medikus dėl paūmėjusių inkstų skausmų, buvo išvežta į Vilnių, kur šeštadienį jai buvo atliktas koronaviruso testas. Specialistai spėja, kad ji galėjo užsikrėsti nuo savo vyro, kuris kovo 24 dieną grįžo iš Vokietijos“, – socialinėje erdvėje rašo miesto vadovas.

Pasak politiko, šiuo metu moterį apžiūrėję Druskininkų medikai taip pat izoliuojasi.

„Aiškinamės, su kuo moters šeima bendravo prieš diagnozuojant koronaviruso susirgimą“, – teigia R. Malinauskas, tvirtinantis vos tik turėsiąs naujienų, jas būtinai pasidalins su rajono bendruomenę.

Vėl didinamos tyrimų apimtys

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad nuo antradienio vėl didinamos koronaviruso tyrimų apimtys.

Sekmadienį ir pirmadienį buvo pristabdyta dalies mobiliųjų punktų veikla, imama mažiau mėginių, siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso ėminių skaičių.

Nuo šiandien, pasak A. Verygos, mobilieji punktai vėl gali dirbti visu pajėgumu.