Lietuvoje

2020.03.29 08:49

Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė 437

LRT.lt 2020.03.29 08:49

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriose šie tyrimai atliekami, sekmadienio rytą praneša Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 437, per šešadienio dieną ištirti 1524 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 8424 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad imamasi priemonių, siekiant apsaugoti gydymo įstaigose esančius pagyvenusius ir lėtinėmis ligomis sergančius žmones nuo užsikrėtimo koronavirusu. Jos teigimu, šie asmenys pažeidžiamiausi ir kitose šalyse.

Šeštadienį vakare Lietuvoje buvo patvirtinta 12 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Taip pat buvo pranešta apie dvi mirtis nuo šio viruso: mirė vyresnio amžiaus žmonės Ukmergėje ir Klaipėdoje, priklausę rizikos grupei bei sirgę kitomis ligomis. Bendras mirčių skaičius padidėjo iki 7.

„Mirties atvejai tikrai yra liūdni. 4 yra registruoti Ukmergėje, 2 – Klaipėdoje, 1 – Panevėžyje. Juos visus sieja vienas kriterijus – jie visi buvo vyresnio amžiaus ir turėjo lėtinių ligų. Tie žmonės yra ypač paveikiami koronaviruso, kadangi virusas įsisuko į gydymo įstaigas, tai, be abejonės, tokie rezultatai ir skaičiuojami kiekvienoje gydymo įstaigoje. Tokie rezultatai skaičiuojami tikrai ir kitose šalyse“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė D. Razmuvienė.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienam nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Visą naujausią informaciją, susijusią su koronavirusu, rasite ČIA.

Taip pat primenama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Apie atnaujintą informaciją NVSC interneto svetainėje žiniasklaida informuojama nedelsiant, kai tik ji įdedama.