Lietuvoje

2020.03.25 23:59

Vienuoliktoji karantino Lietuvoje diena: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.55
LRT.lt, BNS, ELTA2020.03.25 23:59

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 290 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. Trečiadienį pranešta apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso Lietuvoje, taip pat paskelbta, kad karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 13 dienos, tai reiškia, kad Velykas šiemet sutiksime karantine.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 290, mirčių: 4

– Karantinas šalyje pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

Lietuvoje – dar dvi mirtys nuo COVID-19

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad ketvirtadienio ryto duomenimis, atlikus tyrimus, koronaviruso atvejų skaičius šalyje išaugo iki 290.

Trečiadienį vakare Lietuvoje patvirtinta dar devyniolika naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų.

Šie duomenys surinkti iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Santaros klinikų laboratorijų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Trečiadienį taip pat paskelbta apie dvi mirtis nuo koronaviruso. Iš viso nuo šio viruso šalyje mirė keturi žmonės. Trečiadienį ryte buvo pranešta apie mirusį žmogų Ukmergėje, maždaug vidurdienį – Panevėžio ligoninėje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

COVID-19 situacija pasaulyje

Estijoje koronavirusas pareikalavo pirmosios aukos. Tai trečiadienį laikraščiui „Postimees“ pranešė Talino centrinės ligoninės atstovai. Leidinio žiniomis, pacientui buvo 83 metai. Tuo metu Jungtinės Tautos (JT) perspėja, koronaviruso pandemija kelia grėsmę visai žmonijai, jos inicijavo humanitarinę programą, kuria siekiama pritraukti 2 mlrd. dolerių, skiriamų skurdžiausiai gyvenantiems pasaulio žmonėms.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) perspėja dėl didelės grėsmės, kad augantis koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičius viršys Europos šalių sveikatos apsaugos sistemų pajėgumus.

„Per pastarąsias 10 dienų COVID-19 atvejų skaičius ES ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse padidėjo dešimteriopai, o pasaulinės pandemijos epicentras dabar yra Europa“, – sakė ECDC direktorė Andrea Ammon. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantinas pratęsiamas iki balandžio 13 dienos

Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos imtinai, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Po šio sprendimo premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad Vyriausybė taip pat nutarė sukurti specialų komitetą krizės valdymui. Jam vadovaus pats ministras pirmininkas.

Įsteigtojo komiteto sudėtyje be jam vadovausiančio S. Skvernelio bus Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis bei energetikos, finansų, krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo, susisiekimo, sveikatos apsaugos, švietimo, teisingumo, užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai.

Premjeras per spaudos konferenciją pareiškė, kad nustatytas dviejų savaičių karantino pratęsimo terminas yra tik minimalus.

„Jeigu dalis visuomenės, maža, elgsis taip, kaip šitas dvi savaites, kada buvo nepaisoma saviizoliacijos, kada buvo meluojama ir lankomasi masinio susibūrimo vietose ir taip prasidėjo viruso platinimas mūsų šalies viduje, <...> tai natūralu, kad karantinas, kuris galėjo trukti mėnesį, tęsis neaišku kiek“, – tvirtino premjeras.

Vyriausybė taip pat kiek sugriežtino karantino sąlygas. Gyventojams bus rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais, laikytis saugaus kontakto, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų.

Ministrų kabinetas taip pat nusprendė laikinai netaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) aukojamoms prekėms, sustabdė importo muitų taikymą, atsisakė skolų valstybei išieškojimo.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Didinamos baudos už karantino nesilaikymą

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms.

Pagal jas numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pradėti du tyrimai dėl užkrato platinimo

Prokuratūra trečiadienį paskelbė, kad pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl galimo koronaviruso užkrato platinimo. Vienas tyrimas atliekamas dėl galimo žmonių užkrėtimo koronavirusu Ukmergės ligoninėje, antrasis – dėl Biržuose gyvenančio asmens veiksmų, įtariant, kad jis nesilaikė saviizoliacijos sąlygų.

Įstatymai numato, kad už taisyklių pažeidimus, jei dėl to išplito susirgimas, galima bausti bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje pradės veikti karščiavimo klinikos

Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pokyčiai atvykusiųjų karantino tvarkoje

Trečiadienio rytą Vilniuje buvo nuspręsta parvykusias iš užsienio šeimas su mažyliais leisti izoliuotis pačių šeimų turimose patalpose, su įpareigojimais, kad bus laikomasi griežtų saviizoliacijos taisyklių.

Vilniaus savivaldybė ėmėsi plėsti išimčių sąrašą, paaiškėjus įvairių atvejų, kai parvykę žmonės turi labai specialių poreikių, didelių sveikatos problemų, todėl jiems būtina pagalba, priežiūra, ko neįmanoma užtikrinti karantinavimo patalpose izoliavus viešbučiuose. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Trečiadienį valdžia pažadėjo naujovių žmonėms, kurie grįžę iš užsienio dėl koronaviruso plitimo grėsmės buvo priversti izoliuotis savivaldybių paskirtose patalpose. Vyriausybinės visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys trečiadienį pranešė, kad svarstoma rekomenduoti savivaldybėms tokius žmones apgyvendinti po vieną, išimtį taikant tik šeimos nariams, taip pat bus sustiprinta žmonių izoliacijai skirtų patalpų apsauga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Planiniai skiepai ir toliau tęsiami

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kad visi vaikai, kuriems pagal skiepijimo kalendorių priklauso skiepai turi būti paskiepyti gydymo įstaigose tiek karantino, tiek ekstremaliosios situacijos metu, rašoma pranešime.

Tuo metu, suaugusiesiems taip pat turi būti sudaryta galimybė pasiskiepyti, kad būtų išlaikytos skiepijimo schemos, pavyzdžiui – skiepijant nuo erkinio encefalito. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Svarbiausios verslo naujienos

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kad esant ekstremaliai situacijai ji galės reguliuoti kainas. Taip pat Vyriausybė priėmė sprendimą dėl karantino negalintiems dirbti darbuotojams kompensuoti 70 arba 90 proc. jų atlyginimo. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šalyje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, Lietuvos bankai nuo 25 iki 50 eurų didina atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis. Šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – 95 proc. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantino laikotarpiu, kai rekomenduojama vengti nebūtino kontakto su kitais asmenimis, skaitmeniniai sprendimai tampa itin aktualūs. Vienas iš jų – elektroninis įgaliojimas, kurį sudaryti galima neišėjus iš namų. Jo pagalba asmenys, net ir būdami izoliacijoje ar dėl kitų priežasčių negalintys susitvarkyti savo reikalų, gali gauti svarbius dokumentus, pašalpas, atlyginimą ar siuntas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Už lėšas, paaukotas Finansų ministerijos įsteigtam COVID-19 fondui, jau nupirkta 50 tūkst. vienkartinių pirštinių, beveik 3 tūkst. respiratorių ir 1 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio. Iš viso fonde jau yra 432 tūkst. eurų, kurias paaukojo žmonės bei įmonės. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė nusprendė laikinai stabdyti išieškojimą iš valstybės skolininkų darbo užmokesčio bylose, išskyrus administracines ir baudžiamąsias baudas. Valstybinė mokesčių inspekcija dėl to turi per tris darbo dienas kreiptis į antstolius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9