Naujienų srautas

Verslas2020.03.25 18:24

Vyriausybė laikinai stabdo skolų išieškojimą

Jūratė Skėrytė, BNS 2020.03.25 18:24

Vyriausybė nusprendė laikinai stabdyti išieškojimą iš valstybės skolininkų darbo užmokesčio bylose, išskyrus administracines ir baudžiamąsias baudas.

Valstybinė mokesčių inspekcija dėl to turi per tris darbo dienas kreiptis į antstolius.

Anot Teisingumo ministerijos, dėl koronaviruso ribojimų dalis žmonių neturi galimybės dirbti įprastą darbą, dėl to jų atlyginimas sumažės.

Šiuo metu daugiau kaip 150 tūkst. žmonių turi įsiskolinimų valstybei, o dėl išieškojimo jų pajamos dar labiau sumažės.

Bus galima atidėti mokesčių už patentus ir prekių ženklus sumokėjimą

Esant ekstremalioms aplinkybėms Teisingumo ministerija taip pat siūlo sustabdyti terminus, per kuriuos reikia sumokėti mokesčius už patentų, prekių ženklų, dizaino registravimą. Tokioms Teisingumo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms šiandien pritarė Vyriausybė, pranešė ministerija.

Seimui priėmus šias pataisas, pramoninės nuosavybės objektų – už patentų, prekių ženklų, dizaino – pareiškėjai ir savininkai išvengtų finansinių nuostolių ar netgi teisių praradimo. Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, gali sutrikti įprasta veikla, pavyzdžiui, gali būti praleisti terminai patentų mokesčiams sumokėti.

Už patento galiojimą reikia kasmet sumokėti mokestį, o jeigu nesumokama – baigiasi patento galiojimas. Prekės ženklas galioja 10 metų, ir jo terminas pratęsiamas, sumokėjus prekės ženklo mokestį. Kitu atveju tą patį prekės ženklą gali užregistruoti kitas asmuo.

Pasibaigus ekstremaliai situacijai, įprastiniai mokesčių terminai būtų atnaujinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi