Lietuvoje

2020.03.25 09:25

Daugiau detalių apie nuo koronaviruso Panevėžyje mirusį vyrą: būklė buvo sunki, turėjo daug ligų

trečiadienį pranešta apie dvi mirtis, atnaujinta 12.43
LRT.lt, BNS2020.03.25 09:25

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečiadienį pranešė apie dvi mirtis nuo koronaviruso. Iš viso nuo šio viruso šalyje mirė keturi žmonės.

Trečiadienį ryte buvo pranešta apie miruį žmogų Ukmergėje, maždaug vidurdienį – Panevėžio ligoninėje.

Pastarasis pacientas Panevėžyje buvo gydomas nuo kovo 12 dienos, jis priklausė rizikos grupei.

Kaip BNS sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, pacientas į ligoninę paguldytas prieš daugiau nei dvi savaites, jis į įstaigą kreipėsi grįžęs iš Pietų Afrikos Respublikos, jo būklė visą laiką buvo sunki.

„Šiandien apie 11 val. pacientas mirė, jis buvo užsikrėtęs koronavirusu. Jis bvuvo gydomas nuo kovo 12 dienos priklausė rizikos grupei ir turėjo nemažai gretutinių ligų. Medikai visą šį laiką profesionaliai ir labai atsakingai dirbo, direktorius reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai artimiesiems ir nuoširdžiai dėkoja visam medicinos personalui“, – sakė V. Riaubiškis.

Anot jo, gydant ligonį buvo konsultuojamasi su „geriausiais šios srities specialistais šalyje“, jiems taip pat dėkojama už pagalbą.

Būklė buvo sudėtinga visą gydymo periodą

Anksčiau Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas sakė, kad žmogus visos kelionės po PAR metu negalavo. Pasak jo, asmuo į Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo hospitalizuotas dėl gastroenterokolito. Tik vėliau, pasak A. Skorupsko, ėmė aiškėti, kad žmogus gali būti susirgęs koronavirusu.

Visą gydymo laiką jo būklė buvo sudėtinga, jis gydytas reanimacijos skyriuje.

Trečiadienio Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius šalyje išaugo iki 255.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 255, per vakar dieną ištirti 737 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 3471 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, kiek anskčiau pranešė SAM.

Trečias mirties atvejis: atvejis vietinis, koronaviruso auka – vyresnio amžiaus žmogus

Trečiadienio rytą apie paciento mirtį nuo koronaviruso pranešė Ukmergės savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas.

„Labas rytas Ukmergės rajono gyventojai, šiandienos rytui turime 11 susirgimų COVID-19, iš jų 3 mirtysׅ“, – tokia trumpa žinia socialiniame tinkle pasidalino Darius Varnas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Kad nuo koronaviruso mirė trečias žmogus Lietuvoje, BNS patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Taip, gavome tą informaciją, žmogus yra Ukmergės ligoninės pacientas. Vyresnio amžiaus, tai yra vietinis atvejis“, – BNS sakė R. Lingienė.

Ministerija taip pat patvirtina, kad asmuo mirė Ukmergės ligoninėje, diagnozė patvirtinta po paciento mirties, mirusysis priklausė rizikos grupei.

Ukmergės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija renkasi į posėdį aptarti situacijai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Pranešė socialiniame tinkle

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas naujienų portalui LRT.lt patvirtino, kad apie 9 val. ryto jį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, kad Ukmergėje registruotos jau 3 mirtys nuo koronaviruso. Anksčiau buvo žinoma tik apie dvi.

Kas buvo trečias viruso pakirstas asmuo, kokio amžiaus, kur jis buvo gydomas – D. Varnas kol kas pasakyti negalėjo, nes tokios informacijos dar neturi.

Savo ruožtu Ekstremalių situacijų operacijų centro atstovas Giedrius Surplys LRT.lt sako, kad tokią informacija jį pasiekė, tačiau patvirtinti apie mirtį jis negali, SAM tikslinasi informaciją.

„Pasiekė tokia informacija, tačiau negaliu jos patvirtinti. SAM tikslinasi duomenis“, – LRT.lt atsakė G. Surplys.

Antradienio vakarą Santaros klinikose mirė senyvo amžiaus moteris

Antradienį vakare buvo pranešta apie dar šešis koronaviruso atvejus, o apie 21.30 val. SAM patvirtino, kad Santaros klinikose nuo koronaviruso mirė 90 metų ukmergiškė.

Ministerija dar kartą ragina žmones maksimaliai vengti susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai.

Be kita ko, ministerija primena, kad pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Apie pirmąją auką nuo koronaviruso, taip pat Ukmergėje, pranešta prieš tris dienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.