Lietuvoje

2020.03.24 17:44

Frakciją kuriantis Dagys ieško bendražygių: sąraše ir Butkevičius, ir Bakas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.24 17:44

Kol visa Lietuva susikoncentravusi kovoja su koronavirusu, panašu, kad Seime gali užgimti nauja frakcija. Portalo LRT.lt žiniomis, suvienyti kolegas siekia neseniai partiją įkūręs parlamentaras Rimantas Jonas Dagys. Tai patvirtino Egidijus Vareikis.

Tėvynės sąjungą-Lietuvos kriškčionis demokratus palikęs R. J. Dagys su bendražygiais dar vasario pradžioje įkūrė Krikščionių sąjungą. Dabar politikas siekia, kad partija Seime turėtų savo frakciją. Portalą LRT.lt pasiekė laiškas, kuriame matyti, kuriuos Seimo narius jis kviečia prisijungti.

Nors pats R. J. Dagys apie kuriamą frakciją dar kalba atsargiai, laiške matyti, kad prie jos prisijungti jis kviečia Mišrioje Seimo narių grupėje dirbančius Algirdą Butkevičių, Kęstutį Bartkevičių, Remigijų Žemaitaitį, Vytautą Baką, Egidijų Vareikį ir Virgilijų Poderį. Laiške nurodoma, kad politikų atsakymo laukiama iki trečiadienio.

„Dar nėra frakcijos, procesas vyksta, bet dar nėra. Procesas dinamiškas prieš rinkimus vyksta, nemanau, kad ilgai, bet kuriuo atveju apsispręsime artimiausiu metu“, – kalbėjo R. J. Dagys. Paklaustas, kas galėtų prisijungti, jis sakė, kad kol su žmonėmis nėra iki galo susitarta, atskleisti jis to nenorėtų.

Visgi, kad frakcija yra kuriama, patvirtino kartu su R. J. Dagiu partiją įkūręs E. Vareikis. Jis pripažino, kad toks siekis yra, bet kol kas tam trūksta narių, nes norint sukurti parlamentinę frakciją, reikia, kad prie jos prisijungtų bent septyni Seimo nariai: „Planuojame, taip, yra tokie planai. Jeigu būtų septyni, jau sukurta frakcija būtų, šiuo metu yra procese.“

Tiesa, neaišku, ar tie Seimo nariai, kuriems buvo adresuotas laiškas, iš tikro jungsis prie naujosios frakcijos. Jau kurį laiką kalbama, kad „valstiečius“ palikęs V. Poderys gali jungtis prie socialdemokratų. O A. Butkevičius portalui LRT.lt sakė, kad nors pokalbių yra įvairių, prie šios frakcijos jungtis jis neketina.

„Kalbų daug buvo, daugelis iš Mišrios frakcijos narių buvo kalbinama. Kalbint gali, bet sprendimas nėra toks priimtas. <...> Ne, ne, tikrai ne (prie frakcijos nesijungs – LRT.lt)“, – sakė A. Butkevičius, neseniai paskelbęs, kad rinkimuose dalyvaus su Lietuvos žaliųjų partija.

Gali pretenduoti į dotaciją?

Tiesa, frakcijos kūrimas gali papildyti ir naujosios Krikščionių sąjungos sąskaitą. Įkūrus Seime Krikščionių sąjungos frakciją, ši galėtų pretenduoti į valstybės parlamentinėms partijoms skiriamas dotacijas. Panaši situacija buvo susiklosčiusi su Lietuvos socialdemokratų darbo partija, kuri, pakeitus teisės aktus, gavo valstybės dotaciją, nors ir nedalyvavo Seimo rinkimuose.

Pats R. J. Dagys sakė nežinantis, ar Krikščionių sąjunga, susikūrus frakcijai, galėtų gauti valstybės mokamas lėšas. Be to, jis teigė, kad frakcijos kūrimo tikslas visai ne pinigai, o komandos subūrimas.

„Tiesa pasakius, nesu iki galo įsitikinęs, kad taip yra (kad pretenduotų į dotaciją – LRT.lt), nes įstatymas gana miglotas, bet tokia galimybė gal ir yra. Tikslas yra kitas, tai yra komandos telkimas. O kaip bus su finansavimu, pamatysime. Vyriausioji rinkimų komisija tai sprendžia. Pagrindinis tikslas yra suburti komandą“, – komentavo R. J. Dagys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.