Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.24 13:57

Grubliauskas paskelbė sąrašą uostamiesčio viešbučių, kuriuose bus karantinuojami gyventojai

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad yra jau sąrašas viešbučių uostamiestyje, su kuriais sudarytos sutartys ir rezervuotos vietos gyventojų karantinavimui.

„Viešbučiai „Morena“, „Vėtra“, „Fridricho pasažas“, MB „Taknoma“, UAB „Verslo vertikalė“, „Ibis Klaipėda“, viešbutis „Amberton“, „Navalis“, „Bohema“, Hostel Kubu3. Tai yra tie viešbučiai, su kuriais praktiškai sudarytos sutartys, yra grynai rezervuota. Vietų šitame kontekste yra apie 700–800, bet natūralu, kad yra suvokiama, kad nebus to pakankamai, rezervas taip pat numatomas“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė uostamiesčio meras.

Pasak jo, šiuo metu arenos bei salės nėra ruošiamos, bet, jei jų reikės, tos erdvės bus naudojamos.

„Tada, be abejo, spręstume jau su kariuomenės pagalba“, – teigė jis.

„Suvokiame situaciją, turime ilgalaikę rezervo perspektyvą ir matymą. Kiek jo reikės, parodys ne tokia tolima ateitis“, – pridūrė V. Grubliauskas.

Meras išreiškė viltį, kad, įgyvendinus karantinavimo užduotį, bus „valstybiškai atsiskaityta“.

„Aš noriu tikėti, kad, įgyvendinus mums deleguotą misiją, rasime valstybišką sprendimą, kad už tai būtų sąžiningai, dorai, garbingai, korektiškai, valstybiškai atsiskaityta“, – sakė meras.

Tuo tarpu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad gyventojų karantinavimui numatytų lėšų nebepakanka.

„Buvom susiplanavę, kad apie 108 tūkst. eurų turėtų kainuoti būtent karantinavimas, kurį mes planavom, bet dabartiniu metu esame jau išplėtę iki 700 (tūkst. eurų – ELTA) ir nežinome, kiek dar reikės išplėsti. Dėl šito sprendimo reikės tikriausiai tarybos prašyti, kad būtų skirtos didesnės lėšos“, – sakė jis.

Klaipėdos administracijos direktorius apie trečiadienį atplaukiantį keltą iš Švedijos: daliai keleivių teks palaukti

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigia, kad Klaipėdos miesto savivaldybė iš kelto, atvykstančio trečiadienį į Klaipėdą iš Švedijos, gaus informaciją apie pristatomus keleivius.

Spaudos konferencijos pradžioje Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas informavo apie keltą, atvykstantį iš Švedijos, trečiadienį, 9 valandą.

„Pirmiausia, Klaipėdos miesto savivaldybė gaus iš keltų informaciją – kaip yra užsakyti keltai, kajučių skaičius, kiek – 2 ar 4 žmonės gyvena, kad turėdami pakankamai ribotus viešbučių ir apgyvendinimo paslaugų resursus maksimaliai galėtume sutalpinti žmones. Jei yra šeima keliaujanti, jiems galėtume pasiūlyti keturviečius, jeigu žmonės keliauja trise ar dviese kajutėse, atitinkamai tokius pačius sprendinius pasiūlyti viešbučių sektoriuje. Po vieną išdalinti bus pakankami sudėtinga. (...) Šitą informaciją mes turėsime“, – spaudos konferencijoje sakė G. Neniškis.

Jo teigimu, bus iš anksto paruošta informacija, į kokius viešbučius bus vežami grįžę lietuviai.

„Prieš tai bus iš anksto paruošta informacija, į kokius viešbučius jie turėtų keliauti, kokius jie daugiau mažiau turėtų kambarius gauti. Kambariai bus atrakinti. Atvykę į viešbučius žmonės bus po truputį išlaipinami iš viešojo transporto, kuriuo nesitikime, kad labai daug atvažiuos, didžioji dalis vis tiek asmeniniais automobiliais atvažiuoja, bet kad nebūtų grūsties, kad būtų išlaikomas atstumas, kuris nustatytas. Pabandysime šiek tiek srautą pareguliuoti, kad į viešbučius žmonės patektų per atstumą, bet, aišku, kadangi skaičius vienu metu nemažas bus, daliai gali tekti palaukti“, – teigė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi