Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.14 19:57

Gabrielius Landsbergis apie koronavirusą Lietuvoje: dabar prasidės pati sunkiausia dalis

LRT.lt 2020.03.14 19:57

Vyriausybei svarstant apie karantino šalyje įvedimą, į padėtį reaguoja ir opozicija. Šeštadienio vakarą opozicinės Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir visos opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis savo socialiniame tinkle išsakė savo nuogąstavimus dėl susidariusios situacijos.

Jis išreiškė viltį, kad padėtį šalyje bus leista koordinuoti profesionalams medikams, tokiems, kaip profesorius Vytautas Kasiulevičius.

„Kol kas visi paskelbti atvejai – atsivežtiniai. Tai reiškia, kad „jei grįžai– pabūk namie“ nesuveikė. Nekarantinuoti nei sergantieji, nei surasti tie, su kuriais jie kontaktavo. Dvi savaitės praėjo nuo sprogimo Italijoje – per tą laiką Izraelis, Singapūras ir kitos valstybės karantinavo visus grįžtančius. Singapūras gebėjo iš Wuhano parsivežti lėktuvą singapūriečių, juos karantinuoti ir po dviejų savaičių grąžinti namo sveikus. Valdantieji to, deja, nesugebėjo. Todėl šiandien jau reikia karantinuoti visą šalį“, – rašo G. Landsbergis.

Politikas taip pat nusistebėjo, kodėl vis dar netestuojama pakankamai žmonių ir situaciją, kad galbūt paprasčiausiai nebuvo užsakyta reagentų ir jų vis dar nėra, pavadino galimai nusikalstama.

„Tačiau dabar prasidės pati sunkiausia dalis. Sergančiųjų gausėjimas reikš milžiniškus apkrovimus ligoninėms ir dar pamatysime, ar pažadai apsaugoti medikus bus išpildyti. Mes vis dar nežinome, kiek realiai yra intensyvios terapijos lovų, ventiliacijos aparatų, kurie bus būtini. Reikia skaidrumo ir visuomenei, ir medikams“, – rašo konservatorius.

Anot jo, verslo gelbėjimo planas bus pristatytas pirmadienį, tačiau antradienį plano Seime dar nebus. Kada bus – bent kol kas neaišku.

„Estija savąjį paskelbė prieš savaitę. Vokietija prieš kelias dienas. Ir t.t ir t.t. Vyriausybė dar galvoja. Kaip sakiau – vėlavimas reaguoti, krizės neigimas (iš pradžių Kinija toli, tada Italija toli) privedė prie situacijos, kurioje esame. Jeigu vėluosime su pagalba verslui – matysime bankrotus, augančią neviltį ir gali būti ekonominės krizės ženklus“, – įsitikinęs G. Landsbergis.

Pasak jo, kalbos apie nuotolinį mokymąsi turi virsti praktiniais patarimais mokytojams ir mokykloms, mat po dviejų savaičių baigsis paskelbtos mokinių pavasario atostogos.

G. Landsbergis sako tikįs, kad opozicija palaikys visus protingus ir reikalingus sprendimus, bet savo ruožtu jie tikisi, kad bus išgirsti ir jie, ir medikai.

„Reikia adekvataus testavimo dabar. Reikia pagalbos verslui dabar. Reikia garantijų medikams dabar. Reikia pagalbos mokiniams ir mokytojams dabar. Todėl tariantis dėl palaikymo balsavimuose turėsime visi ieškoti bendrų sprendimų“, – rašo G. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi