Lietuvoje

2020.03.11 10:45

Signataras Sakalas: du dalykai pakenkė Lietuvai – visuomenės susiskaldymas ir asmenybių kultas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.11 10:45

Signataras Aloyzas Sakalas sako, kad balsuojant dėl nepriklausomybės Kovo 11-ąją buvo jaučiama baimė, bet ją nustelbė džiaugsmas. Pasak A. Sakalo, praėjus euforijai du dalykai pakenkė Lietuvai: visuomenės susiskaldymas ir asmenybių kultas.

„Parašas po Nepriklausomybės Aktu yra svarbiausias mano gyvenime. Visi buvo euforijoje. Buvo šiek tiek nerimo dėl represijų, bet džiaugsmas nustelbė baimę. „Perestroikos“ paskelbimas labai padėjo išsilaisvinti. Jeigu jos nebūtų, vargu, ar būtume galėję išsilaisvinti.

Signataras Aloyzas Sakalas: po nutarimu – svarbiausias parašas mano gyvenime

Visi buvo ant bangos – norėjo patys tvarkyti savo gyvenimą ir būti laisvi. Buvo suvokiama, kad reikia kurti, kad būtų išvesta kariuomenė. Svarbiausia buvo, kad taptume nepriklausomi, o po to jau žinosime, ką daryti“, – sako signataras.

Iš pradžių, pasak A. Sakalo, buvo jaučiama didžiulė vienybė, tačiau vėliau prasidėjo susiskaldymas ir asmenybės kultas.

Visi buvo ant bangos – norėjo patys tvarkyti savo gyvenimą ir būti laisvi.

„Buvo vadinamoji kauniečių nuomonė, kuriai pritarė ir Landsbergis, ir centristų nuomonė. Kai Lietuvos centro frakcijos nepritardavo kauniečių siūlymams, prasidėdavo nesutarimai. Parlamentas buvo perskeltas perpus ir posėdžiavo skirtingose salėse, todėl nebuvo įmanoma priimti sprendimų“, – kalba jis.

Signatarą džiugina, kad, nepaisant buvusių nesklandumų, Lietuvos ekonomika auga, o žmonės grįžta į Lietuvą. Jis skatina idėjų, o ne personų ginčus. „Linkiu, kad Lietuvos žmonės įsijungtų į valstybės valdymą“, – priduria jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt