Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.10 13:55

Po pataisos namų sujungimo ministerija žada kelti pareigūnų iki 1 tūkst. eurų

LRT.lt 2020.03.10 13:55

Teisingumo ministerija siūlo sujungti dvi Kaune veikiančias įstaigas – Nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus prijungti prie Tardymo izoliatoriaus. Šiam projektui antradienį pritarta Vyriausybės posėdyje, rašoma pranešime spaudai.

Įgyvendinus šį projektą iš planuojamai sutaupytų lėšų bus didinamos pareigūnų algos – mažiausias pareigūno atlyginimas bus 1000 eurų.

Šiuo metu abiejose Kauno bausmių vykdymo įstaigose yra patvirtintos 306 darbuotojų pareigybės: atskirai tvarkomi personalo reikalai, apskaita ir ūkis, vykdomos kitos bendrosios funkcijos.

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose laikoma apie 170 suimtųjų ir nuteistųjų, o Kauno tardymo izoliatoriuje – per 300.

„Reorganizuodami bausmių vykdymo įstaigas, mažiname išlaidas administracinėms reikmėms, apjungiame bendrąsias funkcijas, pavyzdžiui, viešuosius pirkimus, o sutaupytos lėšos skiriamos algoms didinti, gerinti socialines sąlygas“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Teisingumo ministerija pabrėžia, kad nors abi įkalinimo įstaigos bus sujungtos, iš esmės jos liks atskiros. Suimtieji ir nuteistieji gyvens atskirose izoliuotose patalpose, o nepilnamečiai bus laikomi tame pačiame pastate, kur įsikūrę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai.

“Šiemet bus įvykdytas pažadas iki 1 tūkst. eurų „į rankas“ pakelti algas mažiausiai uždirbantiems pareigūnams. Šiems finansiniams pokyčiams nereikės papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto“, – pažymi E. Jankevičius.

Sprendimą sujungti dvi įstaigas kritikuoja Kauno nepilnamečių kolonijos darbuotojai ir nevyriausybinės organizacijos. Pasak darbuotojų, sprendimas sujungti įstaigas buvo priimtas vienašališkai, nederinant jo nei su įkalinimo įstaigų vadovais, nei profsąjungomis, nei kitomis institucijomis.

O nevyriausybinės organizacijos nuogąstauja, kad kalinčiams nepilnamečiams ir jauniems asmenims nebebus suteikta specializuota, profesionali ir savarankiškai valdoma priežiūra, socialinė, psichologinė ir kita pagalba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi