Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.28 12:04

Socializacijos centre prievartautiems berniukams ministerija sumokės po 4 tūkst. eurų

BNS 2020.01.28 12:04

Biržų rajone buvusiame vaikų socializacijos centre „Širvėna“ prieš septynerius metus prievartautiems berniukams centro steigėja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sumokės po 4 tūkst. eurų neturtinės žalos, antradienį rašo naujienų portalas delfi.lt.

Portalo teigimu, Vilniaus regiono apylinkės teismas patvirtino taikos sutartį, pagal kurią taip pat bus sumokėtos ir nukentėjusiųjų bylinėjimosi išlaidos.

Nukentėjusieji teismuose siekė įrodyti, kad socializacijos centre jie nebuvo tinkamai apsaugoti nuo smurto.

Portalo duomenimis, du tuo metu nepilnamečiai paaugliai 2013 metų liepą centre buvo verčiami lytiškai santykiauti, o tai vertęs daryti vyresnis paauglys, šiuo metu pilnametis Modestas Belanovas, filmavo ir ketino vaizdo įrašą paviešinti internete.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pernai paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį, pagal kurią atsakomybę už nusikaltimą turėjo prisiimti ne tik smurtavęs paauglys, bet ir atsakinga institucija.

Žemesnės instancijos teismai anksčiau buvo nusprendę, kad įstaiga, kurioje tuo metu gyveno nukentėjusieji, nėra atsakinga už jų saugumą.

LAT bylą perdavė nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui, tačiau, portalo duomenimis, taikos sutartį pasiūlė pati Švietimo ministerija.

Portalas teigia, kad smurtavęs paauglys vėliau taip pat buvo nuteistas – jam skirta trejų metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi