Lietuvoje

2020.01.22 10:17

Signataras Okinčicas džiaugiasi, kad prisidėjo prie Sovietų Sąjungos žlugimo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.22 10:17

Prieš trisdešimt metų už nepriklausomybę balsavo 124 tuomečiai deputatai, šeši lenkų tautybės deputatai susilaikė. Signataras Česlavas Okinčicas buvo tarp tautinių mažumų atstovų, palaikiusių Lietuvos laisvės siekį. Jis sako, kad tie, kurie susilaikė, neturėjo vizijos, kas yra nepriklausomybė, ir buvo išgąsdinti.

„Prisimenu pirmuosius mitingus, kokia buvo pakylėta nuotaika, viltis, kad Lietuva pagaliau atgaus nepriklausomybę“, – prisimena signataras.

Č. Okinčicas buvo Sąjūdžio teisinio rėmimo grupėje. Jis sako, kad buvo svarbu pabrėžti, jog Lietuva atkuria, o ne sukuria valstybingumą.

Susitikimas su signataru Č. Okinčicu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Česlavas Okinčicas: svarbu buvo pabrėžti, jog Lietuva atkuria, o ne sukuria valstybingumą

„Intelektualinis Sąjūdžio potencialas buvo gana didelis. Sukūrėme Sąjūdžio teisinio rėmimo grupę. Buvo svarbu, kad tuose dokumentuose būtų parodytas tęstinumas, kad mes ne kuriame nepriklausomą valstybę, o norime ją atkurti“, – pasakoja jis.

Č. Okinčicui tėvas visada akcentuodavo, kad anksčiau ar vėliau sovietinė sistema žlugs. „Smagu, kad aš buvau viso to dalyvis ir prisidėjau prie žlugimo“ , – sako signataras.

Jo teigimu, susilaikiusieji Seimo nariai tuomet nesuvokė, kas yra nepriklausomybė ir galimybė būti laisvam.

Smagu, kad aš buvau viso to dalyvis ir prisidėjau prie žlugimo.

„Jie buvo išgąsdinti, jiems nuolat siuntė informaciją iš Maskvos, kad Maskva niekada Lietuvos nepaleis. Buvo įvairių komentarų, kad mes esame savotiški išdavikai, nesuprantame, kas vyksta, kad Rusija niekada neleis nepriklausomybės, bet Kovo 11-osios jausmas užgožė visas baimes. Tai buvo šventė, kai nesvarbu, kas bus“, – teigia LRT TELEVIZIJOS kalbintas signataras.

Č. Okinčicas sako, kad Lietuva yra saugi, todėl gali plėtoti procesus, padedančius tapti europietiška šalimi.

„Mano palinkėjimas būtų, kad visur vyrautų susitarimas, būtų susitelkiama bendriems reikalams. Manau, kad atėjo laikas, kai visa valdžia turėtų būti atiduota tiems, kurie užaugo ir save lavina nepriklausomoje valstybėje“, – atkreipia dėmesį jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt