Lietuvoje

2020.01.16 12:13

Naują partiją steigiantis Dagys viliojasi ir Seimo pirmininką: jis labai artimas mūsų pažiūroms

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.01.16 12:13

Dienos šviesą vasarį turėtų išvysti nauja politinė partija. Vienas jos steigėjų, Seimo narys Rimantas Jonas Dagys kol kas neatskleidžia, kas jungiasi prie naujos partijos, tačiau teigė, kad pokalbiai vyksta ne su vienu politiku. Tarp jų, anot R. J. Dagio, ir su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Konservatorius palikęs R. J. Dagys apie naujos politinės jėgos kūrimą prakalbo jau anksčiau. Socialiniame tinkle sukurtas puslapis, prie kurio gali prisijungti norintieji, o partija, panašu, vadinsis Krikščionių sąjunga „Santarvei ir gerovei“. Jos steigiamasis suvažiavimas numatomas vasario 8-ąją.

Apie jos steigėjus kol kas daug nėra kalbama, apie tai portalui LRT.lt neatviravo ir R. J. Dagys. Paklaustas, kiek šiuo metu yra partijos steigėjų, politikas sakė: „Renkame. Manau, kad visus, kiek reikia, turėtume turėti.“

Tiesa, jis nesako, ar tarp būsimų steigėjų yra dabartinių Seimo narių ir pažadėjo, kad apie tai bus paskelbta vėliau.

Renkame. Manau, kad visus, kiek reikia, turėtume turėti.

„Artimiausiu metu išgirsite, kol nėra – nenoriu kalbėti, bet greičiausiai bus“, – sakė R. J. Dagys. Jis neatmeta, kad susikūrus naujai partijai Seime gali atsirasti ir šios partijos frakcija.

Anot portalo LRT.lt šaltinių, apie prisijungimą prie kuriamos partijos kalbėta ir su parlamento vadovu V. Pranckiečiu. R. J. Dagys paklaustas apie tai sakė: „Galite paklausti paties Seimo pirmininko, tokie pokalbiai tikrai vyksta. Seimo pirmininkas yra labai artimas mūsų pažiūroms. Aš manau, kad tuos, kurie jungiasi, pamatysite artimiausiu laikotarpiu. Mes palaikome labai glaudžius santykius, vyksta diskusijos, viską pamatysite.“

Vasarį steigiamos partijos tikslas – Seimo rinkimai, tačiau R. J. Dagys sakė, kad kol kas neaišku, kas ves partijos sąrašą. Pasak jo, svarbiau yra partijos vertybės, o ne asmenybės. Jo teigimu, jei bus žmonių, kurie partijai gali atnešti didesnę sėkmę, jis tikrai nesiverš būti pirmuoju numeriu sąraše.

„Svarbu, kad atsirastų vertybinė partija, kuri turėtų ateitį, o ne personalijos. Iš esmės, mes norėtume per visas sritis – kultūros, teisės, ekonomikos, švietimo ir kitų – susigrąžinti tas krikščioniškų pažiūrų vertybes, kurių pagrindu kūrėsi Europos Sąjunga. Norime viską pastatyti nuo galvos ant kojų“, – kalbėjo, R. J. Dagys, pridurdamas, kad sieks nuoseklaus darbo.

Apie jungimąsi kalbėti neskuba

Visgi, portalo LRT.lt žiniomis, kalbėti apie prisijungimą prie naujos partijos Seimo pirmininkas neskuba. Jo atstovė perdavė, kad: „Seimo pirmininkas pritaria politinėms jėgoms, besikuriančioms pozityviai tęstinei Vyriausybės veiklai remti.“

V. Pranckietis paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), su kuria pateko į Seimą, po kilusio skandalo, kuomet valdantieji siekė Seimo pirmininko atstatydinimo iš pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.