Lietuvoje

2019.12.30 18:41

Gamtininkai užfiksavo itin retą vaizdą – Karšuvos girioje susirinko įvairių kartų vilkų šeimyna

LRT.lt 2019.12.30 18:41

Gamtininkų miškuose sumontuotos kameros kartais užfiksuoja neįtikėtinus vaizdus, kurie atskleidžia tikrą gyvūnijos pasaulio gyvenimą, jų kasmetinius ritualus. Socialiniame tinkle Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas didelis būrys Karšuvos girioje gyvenančių vilkų.

Gamtininkų teigimu – tai įvairių kartų vilkai, vadinamoji šeima.

„Gruodžio pabaiga – sausio mėnuo tai laikas, kada bene vienintelį kartą metuose susirenka visi Karšuvos girios giminingi, įvairių kartų vilkai – vadinama šeima. Dar prieš tris geras savaites buvo stebima tik 3-4 vilkų grupelė. Tačiau per šį laikotarpį jie medžios, šėlios kartu, o vėliau ir vėl išsiskirstys po Karšuvos girią“, – rašo vilkus stebintys gamtininkai.

Anot jų, vėliau, visas užfiksuotas būrys išsiskirstys po kelis, dažniausiai dviejų – trijų ar penkių vilkų grupelėmis ir vėl gyvens savo sunkiai pastebimą gyvenimą.

Šiuo metu vyksta vilkų ruja, todėl plėšrūnai daug gausiau būriuojasi.

„Kiek vėliau, sausio vidury -vasario mėnesiais, rujos ir kiti plėšrūnai – lūšys. Žinoma, būriuosis ir jos, nors jos šeimų nesudarinėja. Juk jos ir yra katės ir mėgsta vaikščioti vienos. Tad ir vėl laukia įdomi žiema, kad tik būtų sniego“, – rašo gamtininkai.

LRT.lt primena, jog Aaplinkos ministrija pranešė, kad atlikus erdvinę apskaitos pagal pėdsakus sniege ir pranešimų apie didžiuosius plėšrūnus registracijos visus metus duomenų analizę įvertinta, kad Lietuvoje 2019 m. reprodukcijos sezonu gyveno ne mažiau kaip 37 vilkų šeimos. Pagal Europinę vilkų valdymo praktiką individų grupės, susidedančios iš 4 ir daugiau individų, laikomos teritoriją ginančiomis šeimomis, vedančiomis jauniklius. Iš turimų duomenų matyti, kad papildomai yra dar 28 teritorijos, kuriose pastebėta po 3 vilkus, 23 teritorijose stebėta po 2 vilkus, taip pat pastebėti 26 pavieniai vilkai, taigi pastarieji duomenys nėra pakankami patvirtinti, kad tai būtų atskiros vilkų šeimos.