Lietuvoje

2019.10.02 13:59

Pranckietis prašo valdančiųjų imtis jo atšaukimo iš pareigų procedūros: nori pasitikrinti pasitikėjimą Seime

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.10.02 13:59

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pakvietė valdančiuosius neatidėliojant imtis jo atšaukimo iš pareigų procedūros.

„Norėčiau pakviesti valdančiąją daugumą kitą savaitę, neatidėliojant organizuoti pagal Konstituciją ir pagal įstatymus, pagal Seimo statutą procedūrą, kuri vadinama atšaukimo procedūra, ir patikrinti pasitikėjimą Seime. Todėl prašau, kad tai būtų atlikta kitą savaitę, nes dar už savaitės ateina pagrindinis įstatymas, tai yra biudžetas, ir turėsime susitelkti biudžeto svarstyme. Todėl turime užbaigti šią diskusiją“, – žurnalistams trečiadienį parlamente sakė Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Politikas akcentavo, kad situaciją dėl likimo parlamento vadovo kėdėje „eskaluojama per ilgai“, tad būtina greičiau surasti sprendimus.

V. Pranckietis teigė neskaičiuojantis balsų, ar jam jų pakaktų, kad išsaugotų Seimo pirmininko postą.

„Mes nieko neskaičiuojame. Mes tikime, kad pagal įstatymą bus atlikta procedūra“, – teigė V. Pranckietis.

LRT.lt primena, kad šiemet performavus valdančiąją koaliciją, Seimo pirmininko postas, kaip numatyta koalicijos sutartyje, buvo perleistas „socialdarbiečiams“. Nepaisant to, dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo noru iš pareigų nesitraukia.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą minėjo, kad V. Pranckietis turi trauktis ir vykdyti koalicinius susitarimus. V. Pranckietis, jam grasinant pašalinimu iš partijos dėl to, kad šis nesitraukia iš Seimo pirmininko pareigų, pats pasitraukė iš LVŽS gretų.

R. Karbauskis tikina, kad jau yra numatyta data, kada bus surengta nepasitikėjimo procedūra Seimo pirmininku V. Pranckiečių parlamente. Tiesa, „valstiečiai“ laukia, kol visi koalicijos partnerių atstovai Seime sugrįš iš komandiruočių – tam, kad valdantiesiems užtektų balsų parlamento vadovo nuvertimui.

Pats V. Pranckietis tai vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

Praėjusią savaitę R. Karbauskis susitiko opozicinio Liberalų sąjūdžio naująja lydere Viktorija Čmilyte-Nielsen ir pasiūlė jai pretenduoti į Seimo pirmininkus, tačiau politikė atsisakė tokios galimybės.

Prezidentas Gitanas Nausėda interviu ELTAI sakė, kad, jei Seimo pirmininkas negali vykdyti savo funkcijų, tai jau yra problema, kurią turi išspręsti pats parlamentas.

„Jeigu Seimo pirmininkas nebegali normaliai vykdyti savo funkcijų, tai jau yra problema. Tačiau šią problemą gali išspręsti tik pats Seimas, niekas kitas iš šono negali pasakyti – laikykite arba pašalinkite Seimo pirmininką. Tai gali padaryti tik pats Seimas balsavimu. Kodėl problema taip išgilėjo ir kodėl ta liga taip įsisenėjo, yra kaltos tikriausiai abi pusės, pirmiausia dėl to, kad jos tarpusavyje nesišneka. Jeigu taip viskas yra pakrypę, kad abi pusės tarpusavyje nesišneka, vadinasi, jos nebeieško racionalių sprendimo būdų, ir tai yra blogai, nes tai lemia Seimo darbo efektyvumą”, – interviu Eltai sakė G. Nausėda.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9