Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.29 14:34

Inicijuojamas naujos krikdeminės politinės partijos kūrimas: nebėra, ko laukti

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.08.29 14:34

Lietuvoje pradedamas naujos krikščionių demokratų partijos steigimas. Apie tai ketvirtadienį pranešę jos kūrėjai pristatė kvietimą kurti naują politinę jėgą. „Partiją turėtų užpildyti skausmingai atsivėrusią krikdeminę nišą“, – sakė vienas iš naujos politinės jėgos kūrimo iniciatorių Vytautas Sinica.

Būsimos partijos kūrėjai ragina vienytis krikdemiškų pažiūrų žmones ir teigė, kad ji bus ištikimesnė Europos tradicijoms. Jų išplatintame kvietime rašoma, kad reikia puoselėti šeimos vertybėmis grįstą Lietuvą.

„Tokia Lietuva padėtų žmones išsilaisvinti iš skurdo, nusivylimo, savanaudiškumo, pilietinio pasyvumo, vartotojiškumo, prastos dvasinės ir fizinės sveikatos. Matome šias problemas ir nesutinkame prieš jas nuleisti rankų. Esame įsitikinę, kad Lietuva gali tapti šalimi, palankia gyventi visiems piliečiams“, – teigiama kvietime.

Naujos politinės jėgos kūrimo iniciatoriai kvietime rašo, kad jų vizija yra vieninga, dorybe ir tikėjimu grįsta, tvirta, laisva ir veržli Gerovės Lietuva. Tarp keliasdešimties kvietimą pasirašiusių asmenų – ir Seimo narys Rimantas Jonas Dagys, profesorius Vytautas Radžvilas, politologas, parlamentaro Eugenijaus Jovaišos padėjėjas Seime V. Sinica.

V. Sinica teigė, kad naujos partijos nereikėtų, jei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai toliau atstovautų savo vertybėms: „Deja, taip nėra. Todėl žmonės traukiasi iš jos, sako mums, kad kurkite politinę jėgą, tada mes prisijungsime.“

Jis pabrėžė, kad dar neskelbiamas partijos sukūrimas, o skelbiamas kvietimas ją kurti. Pasak V. Sinicos, egzistuoja partijų krizė, verčianti skelbti tokį kvietimą.

„Nusivylimas partijomis visuomenėje yra nemažas. Nenoriu kiekvienos atskirai peikti <...>, bet atsimenu, kad kai tos partijos buvo jaunesnės, buvo artimesnės Europos tradicijoms, krikščioniškoms tradicijoms. Nė viena nesigėdijo pasakyti, kad yra krikščionišką demokratiją remianti partija“, – sakė vienas kvietimo autorių Romas Pakalnis.

V. Sinica kalbėjo, kad kviečiantieji kurti naują partiją yra įsitikinę, jog niša tokiai politinei jėgai Lietuvoje yra. V. Sinicos teigimu, partija turėtų būti įregistruota įstatymų numatytais terminais, greičiausiai iki sausio mėnesio. Jis teigė, kad naujoji partija ketina dalyvauti ir 2020-ųjų Seimo rinkimuose.

„Stebint dabartinę situaciją, nebėra ko laukti“, – kvietimą kurti naują politinę jėgą komentavo V. Sinica. Tiesa, jis teigė, kad kol kas nėra aišku, kas gali būti naujos partijos lyderiu ar kokia jos programa, nes tai spręsti, pasak jo, turėtų visi tie, kurie nuspręs prisijungti.

Apie tai, kad gali būti kuriama nauja krikdeminė politinė jėga, dar liepą prabilo R. J. Dagys. Palikęs parlamentinę konservatorių frakciją jis kalbėjo, kad partija nebesivadovauja krikščioniškąja doktrina, o partijos veikimo būdai yra nutolę nuo krikščioniškų standartų.

„Iš įvairių sričių atstovų, iš jaunimo iniciatyva yra kilusi. Pradėsime procesus, pažiūrėsime, kuo tai baigsis“, – tuomet pažymėjo parlamentaras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi