Lietuvoje

2019.08.24 18:56

Nidoje sulaikyti du ginkluoti Rusijos pareigūnai

atnaujinta 20.09
Jūratė Skėrytė, BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.24 18:56

Nidoje penktadienio vakarą Lietuvos teritorijoje sulaikyti du ginkluoti Rusijos pasieniečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.

Kaip LRT RADIJUI teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Vidas Mačaitis, pažeidimas užfiksuotas apie 23 valandą, kai Lietuvos pasieniečiai per vaizdo stebėjimo sistemas užfiksavo netoli sienos prožektoriaus žiburius ir suprato, kad kažkas gali norėti kirsti valstybinę sieną iš Lietuvos pusės ir jau gali būti įvykęs pažeidimas iš Rusijos pusės.

Pasieniečiai, nuvykę į įvykio vietą, sulaikė 2 asmenis, kurie, paaiškėjo, yra Rusijos pasieniečiai. Lietuvos pasieniečiai pristatė rusus į pasienio užkardą ir pradėjo procesinius veiksmus.

BNS praneša, kad pistoletais ginkluoti rusai sulaikyti apie 800 metrų nuo Lietuvos pasienio posto į Kuršių marių pusę, valstybės sienos apsaugos zonoje. Į Lietuvą jie buvo įėję apie pusę kilometro.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo V. Mačaičio teigimu, Rusijos pasieniečiai aiškino valstybinę Lietuvos ir Rusijos sieną kirtę netyčia.

„Jie dirbo ir tarnybą atliko pasienio kontrolės punkte Rusijoje, jie teigia, kad fiksavo kažkokį neteisėtą sienos pažeidimą, bet mes tokio įvykio nebuvome fiksavę. Jie sureagavo ir, nežinodami gerai vietovės, atklydo į mūsų teritoriją“, – aiškino V. Mačaitis.

LRT RADIJUI V. Mačaitis patikslino, kad sugavus pažeidėjus buvo stengiamasi išsiaiškinti aplinkybes, vykdomas tapatybės nustatymas, su prokuratūra aiškinamasi dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ar atsisakymo pradėti. O pažeidėjai Rusijai buvo perduoti apie 14 valandą Lietuvos laiku.

„Įvyko susitikimas su sienos įgaliotiniu apie 14 valandą. pažeidėjai buvo perduoti Rusijos pasieniečiams, kaip numatyta teisės aktuose“, – sakė jis.

Incidentas įvyko Nidoje vos pasibaigus sieną su Rusiją saugančių pasienio rinktinių vadovų susitikimui su kolegomis iš Karaliaučiaus srities.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt