Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.18 17:16

Vilniuje atidaryta nauja policijos areštinė

BNS 2019.07.18 17:16

Vilniuje ketvirtadienį oficialiai atidarytas naujasis policijos areštinės pastatas.

Naujajame areštinės ir konvojaus pastate T. Ševčenkos gatvėje įrengta 100 vietų areštantams. Senojoje areštinėje daugiausia galėjo tilpti 40 sulaikytųjų.

Į naująjį pastatą taip pat perkeltos nuo Operatyvaus valdymo skyriaus nutolusios darbo vietos iš Žirmūnų ir Algirdo gatvių, taip pat ir dalis specializuotų policijos padalinių – Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba bei Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyrius.

Generalinis policijos komisaras Linas Pernavas sako, kad pagerinti darbuotojų sąlygas ir pakeisti sulaikytųjų aplinką buvo „vienas esminių uždavinių“ prieš penkerius metus pradėjus policijos reformą.

Naujoji areštinė T. Ševčenkos gatvėje ir naujasis komisariato pastatas P. Vileišio gatvėje buvo statyti kaip bendras policijos ir privataus verslo projektas.

Abu pastatai pastatyti per dvejus metus. Per 15 metų policija išsipirks šiuos pastatus. Per visą šį laikotarpį jų priežiūra rūpinsis privatus investuotojas.

Patikėjimo teise šie pastatai priklauso Policijos departamentui, o pagal panaudą – įmonių grupės „Darnu Group“ bendrovei „PPP Projektas“.

Pastatai ir jų būsima priežiūra ateinančius 15 metų iš viso kainuos apie 56 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi