Lietuvoje

2019.07.09 10:10

Saulius Skvernelis teigia, kad yra ministrų, nenorinčių tęsti darbo Vyriausybėje

atnaujinta 10.17
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.09 10:10

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį žurnalistams teigė, kad ne visi ministrai nori tęsti darbą Vyriausybėje.

Penktadienį pasirašius koalicijos sutartį paaiškėjo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partneriams perleidžia keturias iki šiol jų valdytas ministerijas. Tačiau aiškėja, kad tai gali būti ne vienintelės ministerijos, kurioms teks išgyventi vadovų pasikeitimus.

S. Skvernelis antradienį Seime žurnalistams sakė, kad yra ministrų, svarstančių netęsti darbo Vyriausybėje. Po išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos ministrų kabinetas turės grąžinti įgaliojimus ir Vyriausybė bus tvirtinama iš naujo.

Premjeras neatskleidė, kiek ministrų svarsto apie pasitraukimą iš Vyriausybės ir kas jie.

„Yra, kurie galvoja nebetęsti darbo. Dėl įvairiausių priežasčių. Matyt, sunku, gal kitus iššūkius nori priimti. Nebuvo lengvas Vyriausybės darbas. Aš visada stengiuosi išsaugoti tuos žmones, kurie gali, mano galva, toliau sėkmingai dirbti, bet jų nuomonės yra lemiamos“, – sakė S. Skvernelis.

Jis kalbėjo, kad pirmiausia pats žmogus turi norėti dirbti. Anot jo, galima ieškoti argumentų, kodėl žmogus turėtų likti, bet, jo manymu, ministrai, kurie pasirinks palikti Vyriausybę, patys turi paaiškinti, kodėl priima tokį sprendimą.

Paklaustas, ar vienas iš savo noru Vyriausybę paliekančių ministrų gali būti socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, S. Skvernelis juokavo, kad galima spėlioti daug, nes ministrų yra 14.

S. Skvernelis kol kas sakė nežinantis, kiek iš viso gali keistis ministrų. Aiškėja, kad iš pareigų teks trauktis žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, nes ši ministerija perleidžiama „socialdarbiečiams“, kurie jau tvirtai nutarė keisti ministrą. Pareigas palikti teks ir krašto apsaugos ministrui Raimondui Karobliui, nes į šią ministeriją savo atstovą deleguos „Tvarka ir teisingumas“. Dvi ministerijas – Susisiekimo ir Vidaus reikalų – gavę Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar neatskleidė, ar keis ministrus ir jei taip, kas jais taps. Tiesa, jie teigė, kad turėtų kompetentingų atstovų abiem ministrų postams.