Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.14 21:42

Matematikos egzaminą įvertino ir mokytojai: šiemet dominavo geometrijos užduotys

Šiandien beveik 18 su puse tūkstančio šalies abiturientų laikė valstybinį matematikos brandos egzaminą. Per 3 valandas abiturientai turėjo įveikti 3-jų dalių egzamino užduotį. Daugeliui – šiųmetės užduotys pasirodė sunkios, tačiau įveikiamos.

Matematikai sako, kad abiturientams verkšlenti nereikėtų. Lietuvoje šio egzamino užduotys kur kas lengvesnės, nei kitose šalyse. Ir tikina, kad reikėtų susi-rūpinti vis prastėjančiu lietuvių matematiniu raštingumu.

„Ką tik užduotis pamačiau, tai manau, kad egzaminas turbūt lengvesnis, negu pernai metais. Ką tik su vaikais pakalbėjau, tai sakė, kad nemažai yra geometrijos“, – sakė matematikos mokytoja Kristina Nosamienė.

Daugelis mokyklas baigiančių abiturientų sako ketinantys studijuoti Lietuvoje. Nors darbo rinkoje matematikai labai paklausūs, tokios studijos čia nepopuliarios.

„Matematika, tai yra mokslas, kuris reikalauja nenutrūkstamo nuolatinio ugdymosi ir įgūdžių tobulinimo proceso, kas mokiniams dažnai pasirodo tam tikrais etapais nebepatrauklu. Tada atsiranda žinių spragos, jas sunku ištaisyti, na  ir tokiu atveju rinktis matematikos krypties studijas tampa neįmanoma“, – teigia Šiaulių universiteto dėstytoja Renata Macaitienė.

Matematikos egzaminas jau kurį laiką yra privalomas, norintiems siekti nemokamo aukštojo mokslo. Akademikai įžvelgia, kad tai vienas iš būdų didinti lietuvių matematinį raštingumą, kuris palyginti su kitomis Europos šalimis išlieka labai žemas.

„Tai, kad švietimo sistemoje vis daugiau dėmesio yra skiriama matematikos raštingumo didinimui yra nuostabu. Nes pasaulio tyrimai byloja, kad tose šalyse, kur yra aukštas matematinis raštingumas, aukštas yra ne tik IQ,  BVP, bet netgi pasitenkinimo  gyvenimu lygis“, – sako dėstytoja.

Kasmet matematikos egzamino neišlaiko apie dešimtadalis abiturientų. Vos 2 procentai gauna aukščiausią įvertinimą. Pernai nė vienam abiturientui matematikos egzamine nepavyko surinkti visų galimų taškų.

Panorama. Dėl karštų orų padaugėjo besiskundžiančių prasta maisto produktų kokybe
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi