Lietuvoje

2019.05.31 15:52

Nausėda žada aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime, Skvernelis neatskleidžia, ar trauksis iš posto

atnaujinta 16:20
Gytis Pankūnas, Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.05.31 15:52

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, teigė, kad kol kas sudėtinga pasakyti, kaip atrodys artimiausiu metu atrodys Vyriausybės, tačiau pažymėjo, kad pats aktyviai dalyvaus jos formavime.

Išrinktasis prezidentas pranešė, kad susitikime su premjeru S. Skverneliu aptarė vidaus politikos reikalus, situaciją Seime, planus formuoti Vyriausybę.

Anot G. Nausėdos, šiuo metu sudėtinga pasakyti, kaip atrodys naujai performuotas Vyriausybė, nes „turi nusistovėti situacija, turi būti atsakyti klausimai dėl jos sudėties, dėl koalicinės sutarties“.

„Šiandien kol kas egzistuoja tik memorandumas (dėl koalicinės sutarties – LRT.lt). Todėl šiandien Akivaizdžiai per ankstyvas metas kalbėti apie pavardes, apie konkrečias ministrų kandidatūras, tik noriu konstatuoti vieną dalyką – kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, kuris išrinktas didžiosios Lietuvos gyventojų dalies valia, ketinu aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Nausėda.

Išrinktojo prezidento teigimu, artimiausiu metu laukia labai sudėtingas metas.

„Reikės ir profesionalių, ir atsidavusių, ir valstybei tarnaujančių ministrų. Todėl prezidento vaidmuo čia bus labai svarbus“, – akcentavo G. Nausėda.

Jis pažymėjo, kad susitikime su S. Skverneliu premjerui akcentavo stabilumo ir tvarkos valstybės reikaluose svarbą.

„2020 metai, jų biudžetas bus taip pat nepaprastai svarbus, nes ekonomikos augimo tempas, deja, švelniai tariant, nespartėja ir dėl tos priežasties mums reikės laikytis ir finansinio stabilumo reikalavimų, ir, kita vertus, nepamiršti tų pažadų, kurie buvo pateikti – socialinės atskirties mažinimas, gerovės valstybės kūrimas. Visų šitų klausimų aš tikrai nepamiršau, visus juos turiu omenyje ir visi jie bus svarstomi ir derinami kartu su Vyriausybe, kad galėtų būti įgyvendinami maksimaliai greitai ir efektyviai“, – aiškino G. Nausėda.

Apie konkrečias pavardes nekalbėjo

Po susitikimo su G. Nausėda į Vyriausybę grįžęs premjeras S. Skvernelis sakė, kad pokalbis su išrinktuoju prezidentu buvo konstruktyvus ir dalykiškas. Kalbėta, pasak ministro pirmininko, apie politikos aktualijas, perspektyvas ir iššūkius, laukiančius Lietuvos. 

Premjeras, paklaustas, ką mano apie tai, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neketina trauktis iš pareigų ir užleisti posto „socialdarbiečių“ lyderiui Gediminui Kirkilui, S. Skvernelis sakė, kad tokia sąlyga numatyta memorandume, tačiau tai nėra koalicinė sutartis. 

„Toks yra partnerių pageidavimas. Jis buvo ir 2016-ais metais, bet tada buvo kitokia situacija. Šiandien toks siūlymas, manau jis pagrįstas. Apie Seimo pirmininką galiu pasakyti, kad mes turime tikrai konstruktyvius darbinius ir asmeninius ryšius, sėkmingai dirbame kartu“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas tikino, kad susitikimo su G. Nausėdos metu apie konkrečias galimų ministrų pavardes nebuvo kalbama. 

Paklaustas, ar keičiasi jo pozicija dėl pasitraukimo iš pareigų, S. Skvernelis sakė: „Tai bus mano sprendimas, jis bus išsakytas ir pagrįstas argumentais ir tai sužinosite. Laukiame naujo prezidento inauguracijos.“

Premjeras S. Skvernelis dar prieš prezidento rinkimus pranešė, kad, jei nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą, iš premjero pareigų atsistatydins liepos 12 d.

Iki šiol S. Skvernelis, kuris prezidento rinkimų pirmame ture liko trečias, tvirtino, kad savo pažadą ištesės – atsistatydins būtent minėtą dieną.

Ketvirtadienį „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.