Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.31 13:50

Opozicija vertina Kirkilo kandidatūrą: liguistų Karbauskio užgaidų nevykdysime

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.05.31 13:50

„Socialdarbiečiui“ Gediminui Kirkilui penktadienį patvirtinus, kad būsimos koalicijos memorandume numatyta, jog būtent jis taps Seimo pirmininku, opozicija primena – dėl to spręs visas Seimas. Liberalų frakcijos narys Eugenijus Gentvilas sako, kad nors dabartinį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį yra už ką kritikuoti, G. Kirkilas jo poste – viso labo liguista Ramūno Karbauskio užgaida.

E. Gentvilas: dėl posto rizikuoja stabilumu valstybėje

„Aš apie G. Kirkilą šiaip esu gero nuomonės, bet kai dėl savo postelio į stabilumą valstybėje jam nusispjauti, negaliu gerai apie tai kalbėti“, – pabrėžia jis.

E. Gentvilas perfrazavo penktadienį garsiai nuskambėjusią R. Karbauskio frazę, kad jeigu V. Pranckietis nesitrauks iš Seimo pirmininko posto, vyks išankstiniai rinkimai: „Jeigu G. Kirkilas netaps Seimo pirmininku, valstybėje bus pirmalaikiai rinkimai.“

Jis akcentavo, kad „liguistų R. Karbauskio užgaidų“ nevykdys. Panašiai kalbėjo ir tos pačios frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen: Kodėl visas Seimas įveliamas į Ramūno Karbauskio nesantaikos su dabartiniu Seimo pirmininku žaidimą? Mes tame žaidime neketiname dalyvauti.“

Ji akcentavo, kad ultimatumų dėl išankstinių Seimo rinkimų kėlimas nukreiptas ne į opoziciją, o į pačią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakciją.

„R. Karbauskis puikiai žino, kad opozicija visiškai neprieštarautų išankstinių rinkimų idėjai. O čia yra grynai savo frakcijos narių gąsdinimas (jiems pasakoma, kad jeigu nepalaikysime, greičiausiai prarasite savo darbo vietą anksčiau laiko)“, – kalbėjo ji.

I. Degutienė: paskutinis pasispardymas su dideliais ketinimais

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmoj pavaduotoja Irena Degutienė sakė nesuprantanti, kodėl Seimo pirmininkas V. Pranckietis turėtų trauktis. „Yra statutas, pažiūrėsime – jeigu valdantieji arba būsimoji koalicija jam išreiškia nepasitikėjimą, dėl Seimo pirmininko buvimo ar nebuvimo balsuoja visas Seimas“, – akcentavo ji.

Kaip Seimas dėl to nuspręstų, ji nesiėmė prognozuoti, nors sakė mananti, kad netgi dalis „valstiečių“ frakcijos nebalsuotų už Seimo pirmininko atstatydinimą.

„Man truputį keista – „socialderbiečiai“, kurie per Europos Parlamento rinkimus surinko vos 2 proc. žmonių balsų, patys suvokia, kad kituose rinkimuose, ko gero, tikrai nepateks į Seimą, tai čia jų toks paskutinis pasispardymas su tokiais dideliais ketinimais – dar norint ir savo žmogų turėti Seimo pirmininku. Sakyčiau, vyksta ne visai adekvatūs procesai“, – vertino Seimo pirmininko pavaduotoja.

Ketvirtadienį „valstiečiai“ su „socialdarbiečiais“ ir „tvarkiečiais“ pasirašė memorandumą dėl koalicijos kūrimo. Remiantis ja, Seimo pirmininko postas tenka G. Kirkilui, jo atstovaujamai partijai taip pat skiriamos 3 ministerijos: Socialinės apsaugos ir darbo, su prezidentu derinama Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi