Lietuvoje

2019.05.31 11:52

Jurbarkiečius sukrėtusi istorija: įtariamajam skirtas namų areštas ir apykojė

kaltės jis nepripažįsta, atnaujinta 16.20
LRT.lt2019.05.31 11:52

Penktadienį Tauragės apylinkės teismas kaltinamajam jaunuoliui skyrė kardomąją priemonę – apykoję ir namų areštą, praneša 15min.lt.

Kaip portalui 15min.lt teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis, kardomoji priemonė sugriežtinta siekiant užkirsti kelią nusikalstamų veikų darymui, taip pat siekiant išvengti poveikio nukentėjusiajai.

„Skiriant kardomąsias priemones atsižvelgta, kad nepilnametis įtariamas sunkaus nusikaltimo padarymu. Teismas įvertino tai, kad byloje yra duomenų, jog įtariamasis grasino nukentėjusiajai susidorojimu ir vėl gali daryti naujas nusikalstamas veikas. Todėl siekiant, kad jis nepaveiktų nusikaltimo aukos ir įvykio liudytojų bei kuo greičiau būtų atliktas ikiteisminis tyrimas paskyrė 2 mėnesių namų areštą per kurį, jis turės dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą bei būti namuose.

Teismas jam taip pat uždraudė lankytis viešosiose vietose, įskaitant ir mokyklą kurią jis lanko. Vaikinas taip pat įpareigotas nebendrauti jokiomis formomis su nukentėjusiąja bei kitais nusikaltimo vietoje buvusiais asmenimis“, – teigiama Tauragės apylinkės teismo pranešime.

Kiek anksčiau penktadienį paaiškėjo, kad nukentėjusiajai buvo grasinama ir reikalaujama tylėti, skelbė prokuratūra.

15min.lt skelbia, kad grasinta iki kardomųjų priemonių paskyrimo, o vaikinas kaltės nepripažįsta: teisme pasinaudodamas tokia teise parodymus duoti atsisakė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Antanas Urbelis portalui sakė, kad pareigūnai jau apklausė visus įvykio liudininkus.

Iki įtariamojo laikino sulaikymo pabaigos surinkti tyrimo duomenys nebuvo pakankami kreiptis į teisėją dėl suėmimo paskyrimo.

LRT.lt primena, kad tyrimo eigoje atliekant proceso veiksmus buvo gauta pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti. Įvertinus surinktus duomenis penktadienį kreiptasi į ikiteisminio tyrimo teisėją dėl papildomų kardomųjų priemonių – namų arešto ir intensyvios priežiūros skyrimo įtariamajam, siekiant atimti bet kokias galimybes jam prisiartinti prie nukentėjusiosios ar liudytojų.

Primename, kad gegužės 26 d. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nepilnametės sužalojimo ir galimo pasikėsinimo išžaginti. Įtarimai dėl pasikėsinimo išžaginti buvo pareikšti vienam asmeniui. Jis buvo paleistas iš laikinojo sulaikymo paskyrus kelias kardomąsias priemones. Šiuo metu tyrime renkami visi reikalingi duomenys, kad nusikaltimas būtų ištirtas kuo objektyviau ir greičiau.

Asmenų, kurie turi duomenų apie bet kokį mėginimą daryti įtaką nukentėjusiosios ar liudytojų valiai dėl parodymų procese, labai prašome informuoti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariatą – el. p. tauragesvpk.bud@policija.lt, Klaipėdos apygardos prokuratūrą – el. p. klaipeda@prokuraturos.lt arba skambinti pagalbos telefonu 112.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt