Lietuvoje

2019.05.29 20:50

Jurbarkiečiai sukrėsti: kovos menų besimokantis jaunuolis žiauriai sumušė ir bandė išžaginti gimnazistę

merginos sužalojimai – itin sunkūs
LRT.lt, jurbarkosviesa.lt2019.05.29 20:50

Gegužės 26-oji tapo tragedija dešimtokės šeimai. Kartu šventęs rytų kovos menų sportininkas, įtariama, ją kraupiai sumušė, o vėliau bandė išžaginti. Šiuo metu Kauno klinikų reanimacijoje dėl merginos gyvybės ir sveikatos kovoja medikai. Tuo tarpu šeima prašo paramos – mergaitės gydymas bus ilgas ir sunkus.

„Gegužės 26 dienos rytą mūsų šeimą pasiekė sukrečianti žinia: per klasės vakarėlį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje buvo pasikėsinta išžaginti Eržvilko gimnazijos dešimtokę. Žiauriai sudaužyta mergina gydoma Kauno klinikų reanimacijos skyriuje. Jai smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis, nustatyta labai stipri kaklo trauma (juk daužė kovų menų prizininkas!..). Nuotraukos dėti negaliu, manau, būtų neetiška visų atžvilgiu.. Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti“, – socialinėje erdvėje rašo artima merginos giminaitė.

Anot jos, mergina turi begalinį norą gyventi ir tik medikų dėka ji dar tebėra gyva, o iki šiol patyrė didelių išbandymų.

„Ji labai jauna, 17 metų, bet išgyvenusi labai daug. Sulaukusi vos trejų metukų, neteko mamos. Po to persikėlimai gyventi iš vienų namų į kitus. Tėvui dukrelę auginti padėjo sveikatos neturinti mama, sesuo. Mergina buvo stipri. Visada besišypsanti, maloni, skleidžianti aplinkui save meilę, džiaugsmą, šilumą. Niekada nesiskundžianti, trykštanti jaunatviška energija. Mokėsi gerai. Mylima mokytojų, draugų, klasės draugų ir, žinoma, tėvo šeimos narių ir giminaičių“, – apie stipriai sužalotą mergina socialinėje erdvėje dalinasi artima giminaitė.

Anot jos, ligoninėje šiuo metu gydomos merginos tėtė – pasimetęs ir sugniuždytas dėl vienturtės dukros nelaimės.

Šeimos artimieji , ketina rinkti piniginę paramą šeimai, kuri bus reikalinga ilgam tolimesniam merginos gydymui ir advokato samdymui.

„Birželio 1- oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vaikai – gražiausios pasaulio gėlė. Gaila, kad jos trypiamos ir niokojamos dar besiskleidžiant žiedui. Nebūkime abejingi piktžolėms! Kuo jos daugiau kerosis ir bers sėklas, tuo labiau bus piktžolėta Lietuva.“ – įrašo pabaigoje simboliniu sakiniu dalinasi sumuštos merginos giminaitė.

Kaip trečiadienį rašė lrytas.lt, nepilnametę merginą sumušęs ir išžaginti bandęs jaunuolis – kovos menų treniruotes lankantis jurbarkietis yra vietos politikės sūnus.

Klaipėdos prokurorė Edita Mikalainienė sakė, jog nepilnamečiui šiuo metu yra pareikšti įtarimai tik dėl pasikėsinimo išžaginti. Tyrimas pagal šį Baudžiamojo kodekso straipsnį apima ir sveikatos sutrikdymą. Įtariamasis savo kaltės nepripažįsta, nors jį ir remia prie sienos svarūs įkalčiai, liudininkų parodymai.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt