Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.30 19:51

Šiurpūs nusikaltimai įvarė baimės jurbarkiečiams: Pernavas atskleidė, kokių priemonių ėmėsi pareigūnai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.05.30 19:51

Po šalį sukrėtusio išpuolio, kai Tauragės r. esančioje sodyboje buvo žiauriai sumušta ir galimai išžaginti bandyta dešimtokė, gimnazijos, kurioje mergina mokosi, vadovybė atvira – prie mokyklos sukiojasi automobiliai uždengtais numeriais.

Negana to, prieš kelias dienas mieste įvykdyta ir žmogžudystė, kuria įtariami du nepilnamečiai asmenys.

Komentuodamas šiuo metu tvyrančią įtampą Jurbarke, Generalinis policijos komisaras sako, kad įvykiai nėra niekaip susiję, o tyrimai vyksta.

Be to, pareigūnai ketvirtadienį susitiko su miesto vadovais, mokyklų direktoriais ir aptarė situaciją mieste.

„Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad visi šie įvykiai, aš dar jų visų nevadinu nusikaltimais. Du iš jų yra iš tikrųjų nusikaltimai, du – kiti įvykiai, kurie yra tiriami. Kalbant apie visus šiuos įvykius, jie yra skirtingu laiku, skirtingose vietose ir nėra vienaip ar kitaip sietini tarpusavyje. Policija reagavo operatyviai į kiekvieną iš šių įvykių, įtariami asmenys yra nustatyti, o tyrimai pradėti vykdyti“, – LRT RADIJUI sakė Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Komisaro teigimu, kalbant apie mieste įvykdyta nužudymą, įtariamieji yra nepilnamečiai, todėl daugiau detalizuoti situacijos policijos vadovas nekomentavo.

Tiesa, patvirtino, kad įtariamieji yra du asmenys.

Kalbėdamas apie kitą sunkų nusikaltimą – jaunos merginos sumušimą ir bandymą išžaginti, L. Pernavas taip pat daugiau detalių nepateikė, tik patvirtino, kad nusikaltimu įtariamas jaunuolis – nepilnametis.

LRT RADIJUI paklausus, kokia šiuo metu padėtis Jurbarko rajone, L. Pernavas sako, kad situacija mieste verčia atkreipti didesnį dėmesį vieniems ar kitiems įvykiams.

„Šiandien Jurbarke vyko susitikimas, kuriame dalyvavo Marijampolės apskrities policijos vadovai, taip pat miesto meras, mokyklų vadovai. Buvo aptarta esama situacija, įvykiai, mūsų turimi duomenys, atlikti sprendimai, ką daryti, kad situacija būtų kitokia“, – sakė L. Pernavas.

Generalinio policijos komisaro teigimu, bus atkreipiamas papildomas dėmesys į jaunimo susibūrimo vietas, į vietas, kur tokie nusikaltimai gali būti vykdomi, taip pat bus paprašyta institucijų teikti informaciją ir bendradarbiauti su pareigūnais.

„Policijai jokio skirtumo, kas yra įtariamojo tėvai, kokioms partijoms jie priklauso, tai tikrai jokios įtakos tyrimui neturi. Antra, tyrimas tikrai vyksta, kaip ir visi kiti tyrimai“, – sakė L. Pernavas, kuris patvirtino, kad įtariamajam nebuvo pritaikyta griežčiausia kardomoji priemonė, jis yra paleistas.

„Taip, tą informaciją turiu, kad prokuratūra priėmė sprendimą netaikyti pačios griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo. Priimtas sprendimas taikyti kitą kardomąją priemonę“, – teigė komisaras.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi