Lietuvoje

2019.05.28 23:50

Gamtos išbandymas Šiauliams: liūtis gatves pavertė upėmis, skendo automobiliai

LRT.lt2019.05.28 23:50

Nuo antradienio ryto daugelyje rajonų iškrito lietus, o sinoptikai prognozės apie naktį siausiantį stiprų lietų, ir  vietomis galintį kiltį škvalą, po truputį pildosi.

Bene pirmieji penktadienio vakarą gamtos jėgą pajusti galėjo Šiaulių regiono gyventojai.

Čia prieš kelias valandas iš dangaus pasipylė itin stiprus lietus, kuris iš karto apsėmė kelias gatves, eismas buvo paralyžiuotas, o ne vienas vairuotojas trečiadienio rytą turės vykti ne į darbą, o pas automobilių meistrus.

„Ryt daug numerių automobilių mėtysis“, – vienoje iš socialinių tinklų grupių diskutavo šiauliečiai.

„Sakom, kad iš JAV perkam skenduolius, dabar patys turime savų“, – ironiškai apie mieste siautusią liūtį ir gatvėse kone skendusius automobilius rašė Algirdas.

Žmonės taip pat dalinosi, kurių gatvių per liūtį ir iš karto po jos geriau vengti, nes kai kurie automobiliai jų paprasčiausiai neįveiktų.

Po kurio laiko socialinėje erdvėje pasipylė nuotraukos su pamestais transporto priemonių numeriais, kurie buvo rasti tiesiog Šiaulių gatvėse – žmonės ieškojo jų šeimininkų.

Panašu, kad lietus, kurį sinoptikai prognozavo naktį atslenka ir į kitus šalies didmiesčius – prieš vidurnaktį Vilniuje jau lynojo, tolumoje blykčiojo žaibai.

Naktį stipraus lietaus neišvengsime

Kaip skelbia šalies hidrometeorologijos tarnyba, naktį daug kur lis lietus, vietomis smarkus.

Sinoptikų teigimu, lietus gali būti lydimas perkūnijos, taip pat stiprių vėjo gūsių. Jo greitis kai kur sieks ir 15–18 m/s.

Žemiausia temperatūra naktį – 9–14, rytiniame pakraštyje kai kur 15–17 laipsnių.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.