Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.25 18:16

Kepenio Sveikos gyvensenos komisija Seime lieka: opozicijos planas neišdegė

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.04.25 18:16

Ketvirtadienį Seimas nepritarė tam, kad būtų panaikinta Seimo Sveikos gyvensenos komisija, vadovaujama Dainiaus Kepenio. Pasak iniciatorių, po šios komisijos priedanga jos vadovo organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui.

Už komisijos panaikinimą balsavo 29, prieš – 24, susilaikė – 17 Seimo narių. Tačiau projektas pasiūlytas tobulinti – už tai balsavo 35, prieš pasisakė 33 parlamentarai. 

Seimo nutarimo projektą užregistravę buvo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas D. Kepenis žurnalistams anksčiau yra teigęs, kad kad konservatoriai, neturėdami savo idėjų, ieško, su kuo kovoti.

Pristatant projektą R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kritikavo, kad D. Kepenis skleidžia dezinformaciją iš Seimo tribūnos ir tai neturėtų būti toleruotina. 

„Visuomenė klaidinama, Seimo nariai, kurie turėtų būti autoritetai, tiesiog klaidina, kuria baubus, baugina visuomenę“, – sakė ji. 

Valdantieji apie tokius opozicijos ketinimus atsiliepė skeptiškai. Algimantas Kirkutis, pavyzdžiui, ironiškai klausė, ar konservatoriai nenori dar labiau sumažinti Seimo komisijų ir komitetų. 

Jis šį Seimą vadino unikaliu dėl to, kad jame buvo du papildomi organai – Sveikatos tausojimo ir stiprinimo pakomitetis ir Sveikos gyvensenos komisija. Jis akcentavo, kad iš pakomitečio išėjus konservatoriams, jis trečiadienį buvo uždarytas. „Ir jeigu mes šiandien dėl labai mažo – skiepų klausimo – uždarysime Sveikos gyvensenos komisiją, grįšime prie sudužusios geldos“, – kalbėjo jis.

R. Morkūnaitė–Mikulėnienė kalbėjo, kad kitos komisijos veiklos, išskyrus melagingos informacijos apie skiepus skleidimo, nelabai ir mato.

„Vienintelis dalykas, ką girdime, tai kad mokslas supriešinamas su pseudomoksliniais dalykais“, – kalbėjo parlamentarė. Ji pabrėžė, kad nenori sumenkinti Sveikos gyvensenos svarbos, bet tokia retorika, kurią skleidžia ši komisija ir jos pirmininkas, pasak jos, yra netinkama. Seimo narė kalbėjo, kad vienintelė pastebima komisijos veikla iki šiol – tribūna keistiems pasireiškimams. 

Gintarė Skaistė, pasisakydama už, sakė, kad tokia komisija diskredituoja sveikos gyvensenos idėją. 

Mindaugas Puidokas, agituodamas balsuoti prieš, pabrėžė, kad reikia diskutuoti ir bandyti gerinti komisijos darbą, o ne iš karto ją uždarinėti. O nuomonių, pasak jo, gali būti labai daug. 

Lietuvoje plintant tymams D. Kepenis prieš kelias savaites Seime surengė konferenciją „Saugūs skiepai – saugiai Lietuvai“. Tarp konferencijos pranešėjų – prieš skiepus pasisakantys įvairių organizacijų atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi