Lietuvoje

2019.04.24 12:39

Perspėja gyventojus: nuo Baltarusijos į Lietuvą keliauja dūmų debesis (atnaujinta 13:09)

LRT.lt2019.04.24 12:39

Itin sausas pavasaris regione sukėlė jau ne vieną pievų ir miškų gaisrą, o trečiadienio rytą apie nemažą dūmų debesį, besiartinantį nuo Baltarusijos link Lietuvos pranešė ir klimatologai.

Kaip skelbiama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos socialinėje paskyroje, trečiadienio rytą palydovo nuotraukoje, darytoje 7 val. Lietuvos laiku, matyti miškų gaisrų sukelti dūmai.

„Pažymėta raudonu apskritimu ir trumpomis rodyklėmis gaisrų dūmai Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje“, – skelbiama trumpoje žinutėje.

Anot meteorologų, vakarinėje Ukrainos dalyje, Baltarusijoje ir mūsų šalyje vyrauja pietryčių vėjai, todėl į orą pakilę dūmai yra genami tiesiai mūsų šalies link.

„Nenustebkite, jei būdami lauke jusite dūmų kvapą“, – Lietuvos gyventojus įspėja specialistai.

Oro taršą fiksuojančios stotys šiuo metu nustačiusios gana aukštą užterštumo lygį.

Aplinkos apsaugos agentūros Oro taršos matavimo duomenys rodo, kad iš 17 stočių Lietuvoje aukštą taršą fiksuoja net 13, o 4-iose užterštumo lygis nurodomas kaip vidutinis.

LRT.lt skaitytojai informuoja, kad dūmų kvapas jau nuo ankstaus ryto buvo jaučiamas Vilniuje, taip pat aplinkiniuose rajonuose. 

„Elektrėnuose taip pat jaučiamas dūmų kvapas ore“, – teigė LRT.lt skaitytojai.

Prasta oro kokybe skundžiasi ir panevėžiečiai.

Populiariausi

Alytaus Stasio Kudirkos ligoninė

Lietuvoje

2020.12.04 09:33

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2514 naujų koronaviruso atvejų, mirė 26 žmonės vis daugiau naujų užsikrėtimų fiksuojama regionuose; atnaujinta 10.09

11