Lietuvoje

2019.04.16 13:55

Rinkimuose laukia naujovė – trispalviai biuleteniai

LRT.lt 2019.04.16 13:55

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė, kad gegužės 12-ąją vyksiančių rinkimų metu atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius. Kiekvienas jų bus skirtas pasisakyti skirtingais klausimais – prezidento rinkimuose bei dviejuose tądien rengiamuose referendumuose.

Toks sprendimas priimtas dėl gana paprastų priežasčių. Kaip portalui LRT.lt sakė VRK narys Vilius Semeška, viena iš priežasčių – darbo palengvinimas tiems, kas skaičiuos balsus. Kadangi visus tris biuletenius rinkėjai mes į vieną balsadėžę, rinkimų komisijoms taip bus paprasčiau rūšiuoti biuletenius.

„Taip pat paprasčiau bus rinkėjui – jis matys skirtingus biuletenius, skirtingas spalvas, jam aiškiau bus, kad už skirtingus dalykus balsuojama. Toks palengvinimas, bet labiausiai palengvins skaičiavimą rinkimų komisijai, padės atskirti, kur referendumų biuleteniai, kur prezidento rinkimų“ – sakė V. Semeška.

Be to, rinkėjams svarbu žinoti, kad jie neprivalo priimti visų trijų biuletenių. Atvykus balsuoti, už kiekvieną gautą biuletenį reikės pasirašyti, tačiau, kaip sakė V. Semeška, nebūtina pasirašyti už visus. Pavyzdžiui, rinkėjas gali nuspręsti pasirašyti už abu referendumus, bet ne už prezidento rinkimus ar pasirašyti už vieną iš referendumų ir prezidento rinkimus ar pan.

Portalas LRT.lt primena, kad gegužės 12-ąją vyks Lietuvos prezidento rinkimai. Tą pačią dieną taip pat rengiami du referendumai: dėl pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.