captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Česnulio skulptūrų parke prie Druskininkų – J. Marcinkevičiaus medžio trilogija

Unikali medžio drožinių oazė – Česnulių sodyba Naujasodės kaime netoli Druskininkų šimtus lankytojų kasmet nustebina vis naujais kūriniais.

 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Unikali medžio drožinių oazė – Česnulių sodyba Naujasodės kaime netoli Druskininkų – šimtus lankytojų kasmet nustebina vis naujais kūriniais.

Sodybos siela tautodailininkas Antanas Česnulis geba suderinti daug jėgų reikalaujantį kūrybinį darbą su svečių priėmimu daugiau negu tris dešimtmečius prie srauniosios Ratnyčėlės puoselėjamame skulptūrų ir poilsio parke.

„Medį drožiu jau maždaug 35 metai. Prieš 20 metų pasistačiau namą, ten mano dirbtuvės, o 1998 m., kai man buvo 50, atidariau keturių aukštų vėjo malūną, visus atvykstančius sveikinantį savo besisukančiais sparnais. Jame yra sukaupti mano įvairių laikotarpių darbai“, – rodo įspūdingus statinius sodybos šeimininkas.

Tik įėjus į ekspoziciją po atviru dangumi svečius pasitinka akmeninė Rūpintojėlių siena. Jos nišose – žymiausių Lietuvos dievdirbių, garsių skulptorių sukurti Rūpintojėliai iš medžio, akmens, keramikos, net iš metalo detalių. Čia parimęs ir neseniai mus palikusio skulptoriaus Stanislovo Kuzmos medinis Rūpintojėlis.

„Tai mano noras parodyti, kokia įvairovė meistrų yra Lietuvoje. Lietuvių liaudyje gal pats populiariausias Rūpintojėlio motyvas, o mano tikslas – surinkti visų meistrų Rūpintojėlius, kurie kiekvienas – vis kitoks, atspindintis autoriaus sielą ir kūrybos stilių“, – pagarbiai rodo A. Česnulis, palikęs dar daug akmeninių nišų rymančioms skulptūroms.

Priėjus per akmenėlius gurgančią Ratnyčėlę išnyra medinis šventasis Kristoforas, jau dvylika metų per sraunią upelę ant peties nešantis Kūdikėlį Jėzų.

Parke net galva sukasi nuo daugybės įdomiausių gamtos ir žmogaus kūrinių, tačiau įspūdingiausias – parko viduryje pasitinkantis didžiulis medinis milžinas, sėdintis ant akmenų krūvos ir laikantis toną sveriantį akmeninį kiaušinį.

Parko šeimininko pasididžiavimas – Antano dailės galerija, kurioje vyksta keičiamos parodos, o šią vasarą lankytojus pasitinka stebėtino panašumo garsių žmonių mediniai personažai: keisto dviračio pedalus minantis druskininkietis muzikas Mikas Suraučius, plunksną ant pečių nešantis rašytojas Juozas Erlickas, dviračio ratą apsikabinęs premjeras Andrius Kubilius ir kiti.

Vienas iš naujausių A. Česnulio kūrinių skirtas poetui Justinui Marcinkevičiui atminti – tai medžio kompozicija, pavadinta pagal poeto draminę trilogiją „Mindaugas“, „Mažvydas“ ir „Katedra“, o joje įkomponuota ir paties J. Marcinkevičiaus medinė skulptūra. Netoliese stūkso ir ką tik baigtas medinis paminklas dainiui Maironiui, primenantis ir garsiausių jo kūrinių motyvus, taip pat neseniai atidengtos ir pašventintos skulptūros lakūnams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui, gimusios iš vėtros nulaužtų ąžuolų, sodintų dar 1933 metais legendiniam skrydžiui atminti.

Vienas geriausių Dzūkijos skulptorių A. Česnulis yra Lietuvos tautodailės sąjungos narys, Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos narys.

Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai, sukurti savo dirbtuvėje ir medžio drožėjų pleneruose, puošia Lietuvą, jų esama ir užsienyje. Kūriniai eksponuoti Vokietijoje, Vengrijoje, Armėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, o į Druskininkų garsenybe tapusį Česnulių skulptūrų ir poilsio parką kasdien užsuka autobusai su Lietuvos ir užsienio šalių keliautojais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...