Kultūra

2018.10.18 22:16

Festivalis „Gaida“ su gyvaisiais klasikais atviras visiems

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.18 22:16

Šeštadienį prasideda šiuolaikinės muzikos šventė – festivalis „Gaida“. Jo rengėjai sako, kad neužsidaro siaurame eksperimentinės muzikos rate, bet dalį koncertų skiria gyviesiems klasikams, tokiems kaip Laurie Anderson, Johnas Adamsas ar Philipas Glassas.

L. Anderson Lietuvoje turi didelį gerbėjų ratą, todėl jos pristatyti nė nereikia. Šeštadienį Kongresų rūmuose ji pradės šiuolaikinės muzikos festivalį „Gaida“. Vieninteliam koncertui Baltijos šalyse ji parengė programą „Ateities kalba“, kurioje – daug jos žymiausių kūrinių iš 9-ojo dešimtmečio.

Dalis koncertų šiemet vyks naujoje, MO muziejaus erdvėje. Pirmasis ją išbandys šiuolaikinės muzikos ansamblis „Sinaesthesis“.

Šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“ skambės septynios lietuvių kompozitorių pasaulinės premjeros. Tačiau daug koncertų skiriama ir jau žinomiems kompozitorių kūriniams.

„Festivalis, norėdamas plėsti auditoriją, negali užsidaryti vien tik uždaroje eksperimentų nišoje, mes plečiame auditoriją kviesdami ir iškilias asmenybes. Ne vien tik atlikėjus, ne vien solistus, bet pasirodys ir kompozitoriai, kurie jau šiandien gal ir galėtų būti pavadinti gyvaisiais klasikais“, – LRT TELEVIZIJAI sako  festivalio „Gaida“ vadovas Remigijus Merkelys.

Išsamiau – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.