Kultūra

2018.08.26 21:51

„Pink Floyd“ legendos R. Waterso roko spektaklis Kaune – gerbėjai išgraibstė bilietus

15min.lt 2018.08.26 21:51

Vienas geriausių roko muzikos istorijoje kompozitorių ir atlikėjų, grupės „Pink Floyd“ legenda, 74-erių Roger Waters pirmą kartą surengė koncertą mūsų šalyje. Legendinio roko muzikanto pasaulinių gastrolių „Us + Them“ koncertas sekmadienio vakarą sudrebino Kauno „Žalgirio“ areną.

Koncerto metu Rogeris Watersas pristatė garsiausias „Pink Floyd“ ir geriausias savo solo dainas. Muzikos gerbėjai išgirdo didžiausius R.Waters solo hitus ir klasika tapusias „Pink Floyd“ dainas iš albumų „Wish You Were Here“, „The Wall“, „Animals“ ir „Dark Side Of The Moon“.

Taip pat R. Watersas atliko geriausias dainas iš 25-erius metus laukto naujo solo albumo „Is This The Life We Really Want?“, kuris buvo išleistas šių metų birželį.

Ištikimi gerbėjai koncerto laukė ir dėl įspūdingų pasirodymų. Savo koncertus muzikantas paverčia tikrais roko spektakliais, kuriuose naudoja didžiules dekoracijas ir milžiniško pločio ekranus, kuriuose rodomos įspūdingos vaizdo projekcijos.

R. Watersas garsėja kaip itin gigantiškų šou kūrėjas, kurio dauguma koncertų yra apipinti legendomis. Savo pasirodymuose atlikėjas naudoja tik pačią moderniausią garso ir vaizdo techniką, kurių dėka jo koncertai prilygsta meno kūriniui.

Ilgus mėnesius trukęs pasiruošimas pasiteisino su kaupu – gerbėjai šluote šluoja bilietus į R.Watersas koncertus JAV ir Kanadoje. Ne ką mažiau sėkmės jis sulaukė ir sekmadienio vakarą. Skelbiama, kad lietuviai tiesiog išgraibstė bilietus – išparduotos visos sėdimos vietos.

74-erių metų kompozitorius, dainininkas ir bosistas R.Watersas buvo pagrindinis „Pink Floyd“ vizijų ir idėjų kūrėjas. 1965 m. jo ir bendražygių Syd Barrett, Richard Wright ir Nick Mason sukurta grupė tapo viena populiariausių ir įtakingiausių roko muzikos istorijoje. „Pink Floyd“ pardavė daugiau nei 250 mln. įrašų, o grupės albumas „The Dark Side Of The Moon“ iki šiol yra vienas perkamiausių pasaulyje.

Jungtinėse Amerikos Valstijose šis įrašas perkamiausių sąrašuose išsilaikė rekordinį laiką – net 741 savaites. Ne mažesnio populiarumo sulaukė grupės albumas ir to paties pavadinimo muzikinio filmo garso takelis „The Wall“. Grupę „Pink Floyd“ R. Waters paliko 1985 m. ir pradėjo solo karjerą.

Legendinis „Pink Floyd“ idėjų kūrėjas gastroles Senajame žemyne surengė po penkerių metų pertraukos. 2010-2013 m. Europoje koncertavęs R.Waters tada pristatė programą „The Wall Live“. Tada buvo surengta 219 koncertų, kuriuose apsilankė daugiau nei 4 mln. žiūrovų. Šios gastrolės iki šiol yra pelningiausias solo atlikėjo turas muzikos istorijoje.