Kultūra

2018.08.17 23:42

V. Samulionytė fotografijose užfiksavo 60 Lietuvos miestų civilinės metrikacijos skyrių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.17 23:42

Fotografė Vilma Samulionytė leidosi į kelionę po Lietuvą ir kelerius  metus fotografavo šalies civilinės metrikacijos skyrius. Pasak menininkės,  metrikacijos skyriai ją domino įvairiais aspektais – ir kaip architektūros objektas, ir kaip vieta, kurioje pakinta žmogaus socialinis statusas. Rezultatus eksponuoja parodoje Klaipėdoje.

Klaipėdos „Si:said“ galerijoje – fotografės V. Samulionytės keletą metų rengto projekto paroda. Menininkė fotografijose užfiksavo 60 Lietuvos miestų civilinės metrikacijos skyrių, todėl ir projektą pavadino „60 monumentų“. Pasak Vilmos, metrikacijos skyriai ją domino įvairiais aspektais – ir kaip architektūros objektas ir kaip vieta, kurioje pakinta žmogaus socialinis statusas.

Fotografuodama santuokų sales ne ceremonijų metu, menininkė sutelkia dėmesį į aplinką. Fotografijų kompozicija frontali, jose koncentruojamasi į pagrindinį objektą – stalą, ant kurio pasirašomas sprendimas.

Pasak fotografės, sovietmečio pastatas oficialiai santuokai įteisinti, neretai statytas geriausių to metų architektų, dekoruotas geriausių to meto dailininkų bareljefais ar vitražais.

Pasak V. Samulionytės pradėjusi fotografuoti 2012 m., ji šių metų pabaigoje ketina išleisti ir knygą, kurioje bus šio ciklo fotografijos.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.