Kultūra

2018.08.04 08:39

L. Lužytė kuria ilgametražį vaidybinį filmą „Pilis“

Režisierė Lina Lužytė pakvietė į savo antrojo ilgametražio vaidybinio filmo „Pilis“ filmavimo aikštelę. Filmas – bendras Lietuvos ir Airijos darbas, dalis jo filmuota Airijoje, o dabar – paskutinės filmavimo dienos Vilniuje.  

Naujo režisierės L. Lužytės filmo „Pilis“ filmavimo aikštelėje, Vilniaus kino klasterio patalpose sukurtas nedidelis butas Airijoje, kuriame gyvena pagrindinės filmo veikėjos – 13-os metų mergaitė Monika, jos mama ir močiutė. „Pilis“, pasakoja jų trijų, emigravusių iš Lietuvos į Airiją, istoriją.

„Mama yra pianistė, bet nueina dirbti į žuvies fabriką. Mergaitė – bekompromisė, tikra paauglė. Jos svajonė – būti profesionalia dainininke, ir ji nusprendžia siekti tos svajonės bet kokia kaina“, – pasakojo L. Lužytė.

Kaip ir pirmajame L. Lužytės ilgametražiame vaidybiniame filme „Amžinai kartu“, taip ir šiame vaidina aktorė Gabija Jaraminaitė, už vaidmenį „Amžinai kartu“ apdovanota „Sidabrine gerve“ kaip geriausia aktorė.

„Visada rašau Gabijai, tik šį kartą ji vaidina mamą, o pagrindinė – Barbora Bareikytė, palikuonė Bareikių, labai talentinga mergaitė, niekas negali patikėti, kaip vaidina vidumi, išvaidina smulkiausius psichologinius dalykus“, – sakė režisierė.

Pagrindinį vaidmenį kurianti 13-metė B. Bareikytė sako, kad jos kuriama Monika primena ją pačią.

„Monika yra tokia, kokia buvau maža, kai nieko nebijojau, kai buvau laisva ir atsipalaidavusi. Man dabar smagu prisiminti, nes ar tam tikrose scenose pamatau save mažą“, – kalbėjo aktorė.

Aktorės G. Jaraminaitė ir Jūratė Onaitytė filmavimo aikštelėje susitinka ne pirmą kartą, prieš beveik 30 metų jos abi vaidino Raimundo Banionio filme „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, kur taip pat vaidino mamą ir dukrą. 

„Antra likimo dovana, nes man patinka J. Onaitytė, ir ji antrą kartą vaidina mano mamą“, – džiaugėsi G. Jaraminaitė.

„Man čia labai patinka viskas, gerai sutariam“, – pasakojo J. Onaitytė.

Šis filmas – tai Lietuvos ir Airijos koprodukcija. Kūrybinė grupė jau filmavo Airijoje, o Lietuvoje – paskutinės filmavimo dienos.

„Šiandien mes vos prakalbame, vos pastovime ant kojų. Liko 2 filmavimo dienos, tada bus trumpos atostogos, ilgas montažas, o kitų metų rudeniop gal filmas išeis“, – režisierė L. Lužytė.

Kitų metų rudenį pasirodysiantis filmas „Pilis“ – antras L. Lužytės ilgametražis vaidybinis filmas.