Kultūra

2018.06.19 20:43

Opera stiprina Šančių bendruomenę

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.19 20:43

Kauno Šančių mikrorajone užsimota sustiprinti kaimynų draugystę kuriant bendruomenės operą. Bendram kūrybiniam darbui susitelkę įvairių sričių atstovai sako taip trinantys ribas ne tik tarp aukštojo ir mėgėjų meno, bet ir tarp kaimynystėje gyvenančių žmonių.

Šokiai ir dainos pievoje – dar viena jau kelerius metus aktyvumu garsėjančios Kauno Šančių bendruomenės dovanojama šventė savo mikrorajonui. Prieš keletą metų susibūrę vietos gyventojai išvalė apleistą ir sovietmečiu užterštą beveik pusantro hektaro Šančių teritoriją ir, pavadinę „Kopūstų lauku“, perėmė ją bendruomenės reikmėms, o dabar repeticija šiame lauke baigiasi savaitę trukęs bendruomenės operos mokyklos etapas.

Sukurti bendruomenės operą Kopūstų lauke užsibrėžė kelios dešimtys vietinių ir tarptautinių kultūros aktyvistų bei menininkų, pasiryžusių tobulinti asmeninius įgūdžius ir mokytis vieni iš kitų. Visą savaitę operos meno mylėtojams skirtus praktinius ir teorinius užsiėmimus vedė profesionalai ne tik iš Šančių, bet net ir iš kitų pasaulio šalių. O centrine kūrybos ašimi tapo pačių šančiškių kolektyvinio rašymo dirbtuvėse sukurtas operos libretas.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.