Naujienų srautas

Kultūra2018.05.19 23:48

Ansamblis „Lietuva“ klasikinę muziką atlieka liaudies instrumentais

Klasikinė muzika, atliekama birbynėmis ir kanklėmis – tokia nauja Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ programa. Ansamblis ieško savo vietos kultūros lauke. Pasak jo vadovų, profesionalūs muzikantai ir šokėjai gali daugiau nei tik pašokti klumpakojį, nors toks ansamblio „Lietuva“ įvaizdis dar vis gajus nuo sovietmečio.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ ėmėsi eksperimento –Johanno Sebastiano Bacho, Volfgango Amadėjaus Mocarto kūrinius atlikti liaudies instrumentais. Idėja kilo, kai sėkmės sulaukė ansamblio pastatyta Vytauto Klovos opera „Legenda apie Pilėnus“. Naujoje programoje simfoninio orkestro arfą pakeitė kanklės, vargonus – skudučiai, lietuviškais lumzdeliais atlikta fleitų ir obojų partija.

Pasak ansamblio dirigento Egidijaus Kavecko, sunkiausia buvo rasti pamainą styginiams instrumentams – pasirinktos liaudiškos birbynės.

Vienos populiariausių edukacinių programų vaikams – ansamblio „Lietuva“ pažintis su savos ir kaimyninių šalių folkloru. Rudenį kolektyvas tikisi pristatyti ir folkroko programą jaunimui. Ją repetuoja kartu su grupe „Žalvarinis“. Pasak vadovų, ansamblis ieško savo nišos kultūros lauke ir bando įvairius žanrus, stebi, kaip naujoves priima žiūrovai ir ansamblio nariai.

Plačiau apie tai –Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi