Kultūra

2018.03.26 21:30

Kauno teatralams išdalytos „Fortūnos“

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.26 21:30

Kauno rotušėje apdovanoti ryškiausi praėjusių metų teatralai – jiems įteiktos Stasio Žirgulio sukurtos „Fortūnos“ skulptūrėlės ir diplomai. Daugiausiai kritikų pagyrų sulaukė Nacionalinio Kauno dramos teatro menininkai susižėrę net 5 „Fortūnas“, keturios iš jų atiteko spektaklio „Natanas Išmintingasis“ kūrėjams.

Praėjęs sezonas, pasak „Fortūnų“ komisijos pirmininkės Kristinos Steiblytės, Kauno teatralams buvo labai spalvingas. Teatrai kritikams pasiūlė įvertinti 22 darbus.

Ryškiausi jų, pasak komisijos pirmininkės – Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliai. Iš 7 išdalytų „Fortūnų“, 5 atiteko šio teatro kūrėjams. Ypatingo kritikų palankumo sulaukė Gintaro Varno režisuotas spektaklis „Natanas išmintingasis“. Kūrėjas „Fortūna“ apdovanotas ir už Kauno kameriniame teatre sukurtą „Pagalvinį“.

„Keistas dalykas, kai aš grįžtu į Kauną, visada čia kažkaip lydi sėkmė, būtent Kaune“, – sakė režisierius G. Varnas.

Už scenografiją spektakliui „Natanas išmintingasis“ apdovanotas Gintaras Makarevičius, o Julijai Skuratovai „Fortūna“ atiteko už šiam spektakliui sukurtas lėles. Be to ji įvertinta už scenografiją ir lėles spektaklyje „Pagalvinis“.

Už Natano vaidmenį „Fortūnos“ sulaukė aktorius Vytautas Anužis.

„Man jau labai mažai beje yra kas įdomu, man malonu. Turbūt žmogus su amžiumi ir patirtimi keitiesi ir ieškai malonumų protui, sielai, dvasiai. Aš turėjau neapsakomai didelį malonumą dirbdamas čia“, – kalbėjo V. Anužis.

Nacionalinio Kauno dramos teatro šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui apdovanojimas skirtas už šviesų ir vaizdo instaliacijas spektakliui „Žydroji paukštė“.

„Labai retas atvejis, kad apdovanotų už video, už šviesą. Tai iš viso yra labai didelis įvertinimas man ir labai džiaugiuos“, – sakė V. Šerstabojevas.

Už nuopelnus teatro menui „Padėkos Fortūna“ įteikta režisieriui, aktoriui Algimantui Broniui Stankevičiui. Kauno lėlių teatrui jis atidavė 60 metų, 20 metų dirbo meno vadovu, sukūrė 67 lėlių spektaklius.

Kritikų įvertinimo sulaukė ir jaunosios kartos menininkai. Už alternatyvių scenos menų erdvės „Šelteris“ įsteigimą ir joje vykdomą veiklą „Fortūna“ apdovanotas režisierius Gildas Aleksa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt