Naujienų srautas

Kultūra2018.01.29 22:53

Gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks sudėtingą simfoniją

29-ojo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas, dirigentas Gintaras Rinkevičius klausytojams dovanoja įspūdingą, retai atliekamą kūrinį – Oliviero Messiaeno simfoniją „Turangalila“. Pasak dirigento, orkestro gimtadienis – ne tik šventė, bet ir egzaminas, kuriam privalu ruoštis. Sudėtingą kūrinį orkestras repetavo pusę metų.

Moderniosios prancūzų muzikos klasiko O. Messiaeno simfonija „Turangalila“ – vienas sudėtingiausių orkestro kūrinių. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas, pasirinkęs šį veikalą 29-ojo gimtadienio koncertui, teigia jau seniai svajojęs apie „Turangalilą“. Sukurta 20-ojo amžiaus viduryje, beveik pusantros valandos partitūra reikalauja ypatingo muzikantų sutelktumo.

„Gimtadienis tai yra šventė, bet muzikanto gimtadienis, tai yra koncertas, tai yra egzaminas, o egzaminas tai irgi yra mums šventė, nes reikia mums visą laiką įrodinėti. Tikrai to egzamino ir įrodinėjimo pavyzdys yra O. Messiaeno kūrinys „Trangalila“, – sako G. Rinkevičius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncertai trečiadienį prasidės Klaipėdos koncertų salėje, vasario 1-ąją – Kauno filharmonijoje ir penktadienį – Vilniaus kongresų rūmuose.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi