Naujienų srautas

Kultūra2018.01.21 13:28

Juostai „Vandens forma“ – JAV prodiuserių gildijos geriausio filmo apdovanojimas

BNS 2018.01.21 13:28

Meksikiečių kino kūrėjo Guillermo del Toro fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (The Shape of Water) šeštadienį gavo JAV prodiuserių gildijos apdovanojimą už geriausią filmą ir užsitikrino tvirtas pozicijas prieš kovą vyksiančius „Oskarus“.

Filmas nurungė į geriausio filmo „Oskarą“ pretenduojančias juostas „Vadink mane savo vardu“ (Call Me By Your Name), „Diunkerkas“ (Dunkirk), „Pradink“ (Get Out), „Aš esu Tonya“ (I, Tonya) ir „Lady Bird“.

Dėl JAV prodiuserių gildijos apdovanojimo už geriausią filmą taip pat kovojo „Didžioji liga“ (The Big Sick), „Molly`s Game“, „Valstybės paslaptis“ (The Post), „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missouri) ir „Nuostabioji moteris“ (Wonder Woman).

Juostos „Vandens forma“ veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje. Nebyli vyriausybinės laboratorijos valytoja įsimyli į vandenį primenantį gyvį. Šios juostos režisierius G. del Toro taip pat anksčiau gavo „Auksinį gaublį“ kaip geriausias režisierius. Šie apdovanojimai yra laikomi „Oskarų“ pranašais.

Be to, filmas nominuotas dvylikoje kategorijų vasarį vyksiančiuose Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimuose, kurie yra laikomi britiška „Oskarų“ versija. Manoma, kad daug nominacijų ši juosta sulauks ir antradienį, kai bus paskelbti nominuotieji „Oskarams“.

Deja, 53 metų G. del Toro negalėjo pats atsiimti JAV prodiuserių gildijos apdovanojimo, nes turėjo vykti pas sergantį tėvą į Meksiką.

Geriausiu animaciniu filmu JAV prodiuserių gildijos apdovanojimuose buvo pripažintas kūrinys „Coco“ – kino studijos „Pixar“ „meilės laiškas“ Meksikai, nes yra paremta šios šalies Mirusiųjų dienos festivaliu.

„Dabar atėjo laikas didesnei įvairovei mūsų kultūroje ir mūsų pasaulyje“, – savo apdovanojimą Meksikos žmonėms dedikavusi prodiuserė Darla K. Anderson.

Iš JAV prodiuserių gildijos apdovanojimų paprastai galima spręsti, kaip juostoms seksis per „Oskarus“. Tiesa, pastaraisiais metais ši tendencija nepasitvirtino. Gildijos geriausiu filmu pernai pripažintas „Kalifornijos svajos“ (La La Land) „Oskaro“ negavo, nes geriausiu metų filmu buvo pripažinta „Mėnesiena“ (Moonlight).

O 2016 metais komedija apie finansų krizę „Didžioji skola“ (The Big Short) gavo JAV prodiuserių gildijos apdovanojimą, tačiau per „Oskarų“ ceremoniją nusileido juostai „Sensacija“ (Spotlight).

„Oskarų“ ceremonija vyks kovo 4 d. Ją ves komikas Jimmy Kimmelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi