Kultūra

2017.11.28 20:25

Pirmasis filmo „Tarp pilkų debesų“ pasirodymas – „Comic Con Baltics“ renginyje

LRT.lt 2017.11.28 20:25

Oficiali pagal rašytojos Rūtos Šepetys romaną sukurto filmo „Tarp pilkų debesų“ filmo premjera Lietuvoje numatoma 2018 m. rudenį, tačiau pirmieji išskirtiniai kadrai ir diskusija su juostos komanda gruodžio 2 dieną įvyks „Comic Con Baltics“ renginyje, skelbia organizatoriai pranešime žiniasklaidai.

Jaunos lietuvės merginos Linos Vilkas akimis pasakojama tremties istorija sujaudino daugybę skaitytojų. Istorijos fabula – Linos ir jos šeimos tremtis į Sibirą. Ra. Šepetys knygą rašė remdamasi istorijomis, kurias surinko iš išgyvenusiųjų genocidą, lankydama gimines Lietuvoje. Tačiau pasakojimas nesiekia istorinio autentiškumo, o yra meninis požiūris į tremtį: taip autorė pasirinko sąmoningai, nes norėjo skaudžias istorijas pateikti taip, kad jomis susidomėtų jaunoji karta, o įvykius išgyvenę žmonės nejaustų kylančio skausmo. Būtent apie tai pristatant filmą bus kalbama ir diskusijos metu, kurioje prisijungs ekspedicijos „Lapteviečių pėdsakais“ dalyvis Gediminas Andriukaitis ir „Misija Sibiras“ organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorė Raminta Keželytė.
Šios knygos adaptacijos reikėjo laukti gana ilgai.

Komanda prie filmo dirbo beveik penkerius metus. „Tarp pilkų debesų“ vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peteris Franzénas, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martinas Wallströmas. Taip pat vaidina lietuvių aktoriai: Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas. Filmą montavo „Oskarui“ nominuota montažo režisierė Veronika Jenet, muziką kūrė „Oskarui“ už filmą „Liūtas“ nominuotas kompozitorius Volkeris Bertelmannas-Hauschka. Filmo operatorius – tarptautinių apdovanojimų laureatas Ramūnas Greičius. Filmo premjera Lietuvoje – 2018 m. spalio 12 d.

Pranešimo spaudai autorių nuotr. R. Šepetys 2011 metais išleista knyga susilaukė daug dėmesio, greitai buvo pripažinta ne tik skaitytojų, bet ir literatūros kritikų, pateko į prestižinio amerikiečių leidinio „The New York Times“ bestselerių sąrašą. Ši knyga išversta į daugiau nei 50 pasaulio kalbų, parduota milijonas jos egzempliorių. Ji įtraukta į mokyklų programas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“ bus galima pamatyti išskirtinius filmo kadrus ir sudalyvauti diskusijoje su juostos komanda. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojame renginyje bus pristatoma ir daugiau naujausių lietuviškų filmų bei Holivudo produkcijos. Daugiau apie renginį, jame vykstančias pramogas bei programą galite susipažinti oficialioje svetainėje.