Naujienų srautas

Kultūra2017.09.26 10:30

Premjera: spektaklis apie moteriškumo sampratą

Jau antradienį Oskaro Koršunovo teatre debiutuoja režisierė Kamilė Gudmonaitė su spektakliu „Trans Trans Trance“. Jame režisierė pateikia savo požiūrį į pusmetį narpliotus klausimus apie moteriškumo sampratą.

Transformacija, transgresija, transendencija – tokie žodžiai užkoduoti režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklyje „Trans Trans Trance“. Tai pasakojimas apie moteris, lytiškumą ir laisvę būti savimi.

„Pradėjome spektaklį nuo temos, kas yra moteris. Kartu su aktorėmis kūrėme visą medžiagą, bet paskui supratom, kad apie moterį kalbėti neužtenka, kad lytis yra labai plati tema ir kad yra labai daug žmonių, kurie galbūt nesijaučia gerai savo kūne ir nenori būti moterimi arba nenori būti vyrais. Taip mes perėjome prie dvilytiškumo, translytiškumo temų ir galų gale išėjo apie lytį iš esmės arba dvasią kūne ir tai, kad iš tikrųjų mes nesame nei vyrai, nei moterys“, – sakė režisierė K. Gudmonaitė.

Režisierė sako jaučianti poreikį kalbėti apie moterų teises ir išgyvenimus, nes stereotipai, kuriuos spektaklyje bandoma paneigti, dar gyvi. K. Gudmonaitė teigė, kad šis spektaklis – tarsi moterų manifestas teatre.

„Yra tik trys aktorės ir aš viena režisierė moteris. Visi kiti yra vaikinai. Ir ta idėja buvo tokia turbūt ilgo gyvenimo laikotarpio apmatymų išraiška. Nes labai ilgai susidurdavau, ypač būdama režisiere, su tuo lyginimu – vyriška režisūra, moteriška režisūra. Gera ar bloga [režisūra] būdavo dažnai vertinama pagal tai, ar tai yra vyriška, ar moteriška. Ir galų gale norėjosi pasakyti kažką šita tema“, – pasakojo režisierė.

Aktorė Dovilė Kundrotaitė sakė, kad personažai, sukurti per repeticijas, atskleidžia ir jų pačių požiūrį bei mintis apie toleranciją kitiems ir dalykus, kurių nemoko mokykloje.

Spektaklyje vaidina K. Gudmonaitės bendrakursės aktorės D. Kundrotaitė, Jovita Jankelaitytė ir Adelė Šuminskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi