Naujienų srautas

Kultūra2017.08.01 21:46

Prasidėjo „Trakų fanfarinė savaitė“

Trakuose jau tryliktą kartą prasidėjo projektas „Trakų fanfarinė savaitė“. Talentingas muzikuojantis jaunimas iš Lietuvos ir užsienio turi išskirtinę galimybe mokytis pas visame pasaulyje žymius savo srities profesionalus ir netgi groti su jais vienoje scenoje.

Daugiau nei šimtas pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais grojančių vaikų jau tryliktą kartą susirinko vienoje scenoje. Vaikai ne tik koncertuos, tačiau ir tobulinsis pas žymius mokytojus, iš viso pasaulio. 

„Jaunuoliai gauna šansą susipažinti su menininkais iš viso pasaulio, iš skirtingų kultūrų, su skirtingais grojimo būdais. Manau, kad jiems pasisekė praleisti savaitę keičiantis patirtimi, klausantis koncertų“, – sakė ansamblio „Spanish brass“ trimitininkas Carlos Beneto.

Kasmet norinčiųjų dalyvauti meistriškumo kursuose pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir fanfariniam orkestrui vis daugėja. O dalyvauti gali nuo dešimtmečių iki profesionalų.

„Šiame festivalyje dalyvauju jau devintus metus. Yra džiugu, kad suvažiuoja mokyti iš visų šalių ir stengiasi įdiegti kažką naujo jaunimui, didžiausios pasaulio žvaigždės atvažiuoja, puoselėja jaunas, vertybes“, – kalbėjo festivalio dalyvis Laurynas Tumėnas.

„Fanfarinis orkestras – tai tokia specifika, kad čia tik saksofonai ir variniai pučiamieji instrumentai. Tradicija kilusi iš Nyderlandų iš devyniolikto amžiaus vidurio. Pati tradicija pas mus Lietuvoje gimė 2000 metais, kai Trakuose buvo įkurtas fanfarinis orkestras“, – pasakojo festivalio meno vadovas Arvydas Mažeikis.

Dalyvių visą savaitę lauks įtempta dienotvarkė, prasidėsianti individualiomis pamokomis, ansamblio grojimo ir orkestro užsiėmimais, o vakarus vainikuos nemokamI koncertai. Šiais metais jų – aštuoni. Tradiciškai projektą užbaigs meistriškumo mokyklos „Trakų fanfarinė savaitė“ mokinių koncertai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi