Kultūra

2016.09.07 23:08

Fotografijos festivalis „Kaunas Photo“ kviečia paslampinėti po pasaulio miestus

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.07 23:08

Prasideda tryliktasis Tarptautinis fotografijos meno festivalis „Kaunas Photo“, šįmet kviečiantis paslampinėti po skirtingus pasaulio miestus.

Festivalyje „Kaunas photo“ yra ir šiek tiek politikos. Jei manote, kad tik Lietuvos politikų susitikimai su rinkėjais ne visada vykę, verta apžiūrėti fotografo Scotto Brauerio iš Jungtinių Amerikos Valstijų parodą – pernai prezidento rinkimų kampaniją Naujajame Hampšyre fiksavęs S. Braueris atviras – blogesniame vakarėlyje jis nėra buvęs. Ir tas vakarėlis, pasak jo, tęsiasi mėnesių mėnesiais.       

„Tai yra baisu – šaltas maistas, prasta muzika, visi nuobodžiauja ir garbingi svečiai visada vėluoja. Būtent tai matai, kai esi tuose renginiuose. Juose dalyvavau ne kartą. Tai baisi patirtis. Kelių politikų asistentai mane išvarė, nes fotografuodamas naudojau ryškią tiesioginę blykstę. Kai fotografijos iš tokių susitikimų buvo išspausdintos laikraščiuose ir žurnaluose, žmonėms jos patiko arba nebuvo jokių vertinimų“, – pasakoja fotografas iš JAV S. Braueris.       

Parodas ir renginius nuo gegužės organizavęs festivalis pagrindinę savaitę pradeda keturiomis ekspozicijomis Žaliakalnio funikulieriuje ir prie jo – vis prasilenkiančiuose vagonėliuose Italijos ir Slovėnijos fotografų darbuose įamžinta kasdienybė Šiaurės bei Pietų Korėjos miestuose. Būtent apie miestus ir kalba šių metų „Kaunas Photo“ parodos – kvies apžiūrėti Lotynų Amerikos gatves ir skersgatvius, padykinėti po Romą ar Gruzijos kraštus. 

„Mums atėjo laikas susipažinti su kitomis kultūromis, žmonių, kurie jas gerai pažįsta, akimis. Kad mes pavargę nuo RIO olimpinių žaidynių ar futbolo čempionatų, klišių apie kažkokį nusikalstamumą ar dalykų, kuriuos mes nuo seno gerai pažįstame, bet kiek mes gerai pažįstame kasdieninį žmonių gyvenimą? Tą, gerai sukalibruotą, įdomių, jį pažįstančių žmonių. Tai fotografija gali papasakoti labai detaliai“, – sako festivalio organizatorius Mindaugas Kavaliauskas.

Prie tarptautinio projekto apie miesto pasakojimus prisijungusio trylikto festivalio rengėjai sako, kad miestas turi būti ne tik gražus, bet ir įdomus. Todėl šįmet ne vieną parodą surengė po atviru dangumi – Čečėnijos ir Vienybės aikštėse, prie Kauno pilies ir Žaliakalnio funikulieriaus. O penktadienį festivalis kvies naktinėti – ekranuose Kauno senamiestyje ir centre bus rodomos fotografijos projekcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.