Kultūra

2016.06.28 17:35

Pranešta, kada galima atsisveikinti su legendine diktore U. Nasvytyte

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.28 17:35

Eidama 91 metus, pirmadienį mirė ilgametė Lietuvos radijo diktorė, aktorė, skaitovė, renginių vedėja Undinė Nasvytytė.

Lietuvos radijui ji atidavė beveik ketvirtį amžiaus. Ji išleido atsiminimų knygas „Apie sceną, radiją ir meilę“ bei „Apie pulką ir mergelę“.  

Už nuopelnus Lietuvai U. Nasvytytė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi.

Kviečiame prisiminti legendinę diktorę

Interviu: Diktorei U. Nasvytytei sakydavo – „jei padarysi kokią klaidelę, gali atsisėsti į kalėjimą“

Naujausia laida „Legendos“ apie U. Nasvytytę: 

D. Kutraitė kalbina U. Nasvytytę: 

Nepamirštamo U. Nasvytytės balso galite pasiklausyti „Devynių radijo dešimtmečių“ įraše čia, taip pat radijo laidoje „Kasdienybės kultūra“ čia bei laidos „Ryto garsai“ įraše čia.

Prezidentė ir premjeras pareiškė užuojautą

„Undinė ketino dalyvauti birželio 12-ąją vykusiose LRT iškilmėse, planavo pasakyti sveikinimo kalbą, stovėdama greta bendraamžio prezidento Valdo Adamkaus. Tačiau išvakarėse išvežta į ligoninę. Radijo karalienė – taip Undinę pristatė koncerto vedėja – prabilo iš archyvinio įrašo. Apie tai, kad reikia džiaugtis kiekviena diena – ir darbe, ir gyvenime. Ir salė plojo atsistojusi...  Liūdime kartu su visa Undinės Nasvytytės šeima, artimiausiais jos žmonėmis. Mums ji amžiams liks LRT Aukso fonde“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Užuojautą dėl A. Nasvytytės mirties taip pat pareikškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė bei premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak šalies vadovės, 1956-aisiais darbą radijuje pradėjusi U. Nasvytytė jam atidavė beveik ketvirtį amžiaus ir tapo žmonių mylimu ir atpažįstamu jo balsu. Viso gyvenimo patirtį, meilę scenai ir radijui šiandien mums liudija diktorės atsiminimų knygos.

Prezidentė ir premjeras pareiškė užuojautą aktorės artimiesiems, bičiuliams, visai teatro ir Lietuvos radijo bendruomenei. Anot premjero, daugelį metų U. Nasvytytė paskyrė Lietuvos radijui ir tapo klausytojų mylima diktore, žmogumi, kurio balsas kelia pasitikėjimą.

„Ši asmenybė giliai mylėjo Lietuvą, didelį dėmesį skyrė jos kultūrai ir istorijai. Apie turiningą ir prasmingą Undinės Nasvytytės gyvenimo kelią mums kalba jos atsiminimų knygos“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Užuojautą reiškia ir Vilniaus Kunigaikštienės Birutės valstybinės mergaičių–Salomėjos Nėries gimnazijos bendruomenė.

„Netekome tos, kurią labai gerbėme ir mylėjome, Undinės Nasvytytės, mūsų gimnazijos vienos pirmųjų abiturienčių, Lietuvos radijo ilgametės diktorės. Su pagarba ir liūdesiu, gerb. Undine Nasvytyte, palydime Jus į amžinybės kelionę, o artimiesiems reiškiame gilią užuojautą, tegul mūsų žodžiai paguodžia Jus.“

Atsisveikinimas šį ketvirtadienį Šv. Ignoto bažnyčioje nuo 10 val., laidotuvės – 14 val.

LRT laidos U. Nasvytytei atminti:

LRT KULTŪRA

Antradienį 21:20 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Dalia Kutraitė kalbina... Undinę Nasvytytę. 1999 m.

Trečiadienį 20:30 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Vakaro autografas. Bajorai. 2010 m.

LRT TELEVIZIJA

Trečiadienį 21:00 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Legendos. Ved. Aistė Stonytė-Budzinauskienė.