Naujienų srautas

Kultūra2016.06.13 21:29

Paryžius ruošiasi pokyčiams

Paryžius garsėja įspūdingais istoriniais pastatais, tačiau daugybei paryžiečių Prancūzijos sostinė atrodo chaotiška ir labai užteršta, jie svajoja, kad būtų daugiau ramių ir tylių viešų erdvių. Todėl miesto valdžia nusprendė nemažai miesto skverų ir aikščių pertvarkyti. 

Paryžius siekia atsinaujinti, kad taptų patrauklesnis gyventi. Iniciatyva „Reinventer Paris“ – tai ambicingas planas per artimiausius kelerius metus rekonstruoti net 23 pastatus ir skverus.

„XX a. pab. Paryžiuje visas dėmesys buvo skiriamas transportui, šiandien – viskas priešingai. Kūrybingi žmonės keliasi į tokius mestus, kuriuose gera gyventi, į tokius, kuriuose gali vaikščioti, atsipalaiduoti, prisėdę lauko kavinėje gali pabendrauti su draugais, kur gali medituoti ir sportuoti“, – tikina Paryžiaus vicemeras Jean-Lois Missika. 

Kad Paryžius taptų tokiu miestu, municipalinė valdžia inicijavo projektą „Reinventer Paris“. Idėjas siuntė architektai ir miesto planuotojai iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtojų darbai šiuo metu eksponuojami visiems miesto gyventojams. 

Plačiau apie Paryžiaus laukiančius pokyčius – „Euromaxx“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi