Kultūra

2016.04.20 13:24

Sostinės viešbutyje sukurtas bibliofilų rojus

Sostinės centre yra viešbutis, kurio pagrindinis tikslas – ne tik svečių patogumas, bet ir duoklė literatūrai. Čia knygų galime rasti ir lentynose, ir interjere. Vilniaus senamiesčio viduryje įsikūrusio viešbučio atmosfera apsupta XVI amžiaus istorijos ir literatūros. Vieno vyraujančio stiliaus nėra – dominuoja ir klasika, ir modernios detalės.

Pagrindinė šeimai priklausančio viešbučio idėja – išlaikyti autentiškumą ir suteikti kuo daugiau jaukumo.

„Jaukūs namai man, visų pirma, šviesūs namai, erdvūs namai ir daug knygų“, –  sakė viešbučio „Bookinn B&B“ savininkė Indrė Pranaitė.

Tačiau ji kartu pridūrė, kad knygos negali būti vien aksesuaras – jos turi būti skaitomos. Viešbučio vestibiulyje yra iš knygų pagaminta lentyna, taip pat staleliai miegamuosiuose, prie svečių lovų. Iš knygų patys šeimininkai kuria ir instaliacijas – viena jų – viešbučio koridoriuje sumontuota knygų siena.

Kai savo idėja savininkai pasidalijo su pažįstamais, jie palinkėjo, kad siena nesugriūtų. Tačiau kaip juokavo viešbučio bendrasavininkis Regis Pranaitis,  viskas yra paremta fizikos dėsniais ir siena atsilaikys, nes apačioje padėjo fizikos vadovėlį.

Viešbutyje yra devyni kambariai, kiekvienas jų – skirtingas. Tikslas – kiekvieną kambarį skirti konkretiems mėgstamiems autoriams. Jau dabar ant kambarių sienų galima perskaityti Marcelio Prousto ar Gabrielio Garcios Marquezo mintis. Ateityje viešbučio savininkai planuoja įrengti ir lietuvių rašytojo Ričardo Gavelio kambarį. Be knygų viešbutyje gausu ir senų baldų, jie surinkti iš įvairiausių vietų – antikvarinių turgelių Lietuvoje ir užsienyje, bičiulių bei giminaičių namų.

Viešbutyje netrūksta jaukumo, šį jausmą savininkai kūrė pasitelkdami eklektiką. Įdomios erdvės savininkai sako, kad patys keliaudami stengiasi apsistoti kuo neįprastesnėse vietose. Tai yra viena priežasčių, kodėl ir savo viešbutį šeima pildo paprastomis, tačiau ypatingomis, savitas istorijas slepiančiomis detalėmis.

Pasižvalgyti po neįprastą viešbutyje galite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.