Kultūra

2020.11.27 23:25

Muziejai kviečia juos lankyti virtualiai: specialioje svetainėje ekskursijas veda ir Tomas Venclova

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.27 23:25

Lietuvos muziejai kviečia savąsias ekspozicijas apžiūrėti virtualiai specialiai parengtoje svetainėje. Bendroje muziejų informacinėje sistemoje – kelių dešimčių šalies muziejų ekspozicijas – galima išvysti lėktuvų, senovinių ginklų kolekcijas, kunigaikščių Oginskių rezidenciją, 16–21 amžių Lietuvos dailės kolekciją.

Dėl karantino kultūros įstaigoms užvėrus duris, Lietuvos muziejai siūlo ekspozicijas aplankyti virtualiai. Neišėjus iš namų galima nemokamai susipažinti su 25 Lietuvos muziejų ekspozicijomis ir Vilniaus pilių teritorijos saugomais turtais. Tarp jų ir Vilniuje esantys nacionalinis dailės, Vytauto Kasiulio dailės muziejai, Nacionalinės dailės galerija, Kaune – Vytauto Didžiojo karo, M. K. Čiurlionio dailės muziejai, Klaipėdos laikrodžių muziejus, Palangos Gintaro, Medininkų pilies ir Zarasų krašto muziejai.

„Jie orientuoti į nuolatinę ekspoziciją, kuri stabili ir nekeičiama, tačiau net ir nuolatinė stumdosi. Turėjome iššūkių, kai per pirmąjį karantiną buvo uždaryti muziejai, jie skyrė pastangų nuolatinių ekspozicijų atnaujinimui, dėl to gali būti nesutapimų su tuo, kas buvo nufilmuota. Tai traktuojame ir kaip fiksavimą, archyvinį įamžinimą“, – pasakoja LIMIS centro vedėjo pavaduotojas Donatas Snarskis.

Kultūros įstaigoms užvėrus duris, muziejus aplankykite virtualiai: 25 nemokamos Lietuvos muziejų ekspozicijos

Po kiekvieną muziejų ekskursiją veda gidas, o Venclovų namus Vilniuje pristato juose augęs rašytojas Tomas Venclova. Pasak šio projekto rengėjų, per pirmąjį karantiną pavasarį buvo patiektą 10 turų, pajutus lankytojų susidomėjimą, parengti projektą iki galo suskubo anksčiau.

„Per pirmąjį karantiną, tie turai išėjo ne iki galo padirbti, bet supratę poreikį, mes pateikėme apie 10 turų, matėme susidomėjimą (...). Virtualūs turai buvo pradėti kurti nuo 2017 metų, jei ne dar anksčiau, nes poreikį mes pradėjome registruoti 2015 metas“, – pasakoja LIMIS centro vedėjo pavaduotojas Donatas Snarskis.

Virtualius turus lydi ir vietovių vaizdai iš paukščio skrydžio. Jie parengti dviem kalbomis – lietuvių ir anglų. Šie turai parengti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, jų vertė beveik 100 000 eurų.